Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ZİRAAT ODASI’NDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE BİLMECESİ

İsmail Eravcı

Söke Ziraat Odasında 2015 yılında yapılan olağan genel kurulun tartışmaları aradan geçen bunca zamana karşı devam ediyor. Mustafa Kemal Kocabaş ve Mustafa Tanyeri önderliğinde iki liste ile gidilen seçimlerde listeler 25’er oy almıştı. İlk yapılan liste bazlı kura seçimini Mustafa Kemal Kocabaş’ın listesi kazanmıştı.

Daha sonra bu liste bazlı kura seçimini Mustafa Tanyeri grubu itiraz etmiş ve ikinci bir kura çekimi yapıldı. Bu sefer isim bazlı kura çekimi yapılmış ve çoğunluğu yine Mustafa Kemal Kocabaşın listesindeki isimler almıştı. Bunun üzerine Mustafa Tanyeri’nin listesinde bulunan Ziraat Odası delegelerinden Hüseyin Akkoyun durumu yerel mahkemeye taşımıştı. Yerel Mahkemenin verdiği karar daha sonra bölge idari mahkemesine taşınmıştı.

Bölge İdare Mahkemesinin Söke Ziraat Odası seçimleri ile ilgili kesin kararını verdiği öğrenildi. Bölge İdari Mahkemesinin verdiği kesin kararda Söke Ziraat Odasının olağanüstü genel kurula gitmesi yönünde olduğu bilgisi verildi. Bölge İdare Mahkemesinin bu kararını hem Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş hem de diğer listenin öncüsü Mustafa Tanyeri doğruladı.

Mustafa Tanyeri gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Karar elimizde. Bugün –yarın kararın bir nüshası Söke Ziraat Odasına ulaşır. Karar kesinleşmiş durumda. Söke Ziraat Odası yönetiminin bir ay içinde olağanüstü kongreye gitmesi gerekiyor. Bu bir mahkeme kararı ve uygulanması gerekli. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğiz” dedi.

Söke Ziraat Odası Başkanı böyle bir mahkeme kararının olduğunu kabul ederek “Ancak Ziraat Odaları tüzüğünde de seçimlere 6 aydan kısa bir zaman kaldığında olağanüstü kongreye gidilemez diyor. Söke Ziraat Odası seçtimlerine de 6 aydan kısa bir süre kaldığı için tüzüğün bize verdiği yetkiye dayanarak olağanüstü kongreye gitmeyeceğiz. Ziraat Odasında seçimler zamanında yapılacak”dedi.

Önümüzdeki günlerde nasıl bir karar çıkacak merakla bekleniyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.