POLİS HAFTASI SÖKE’DE KUTLANDI

mniyet Teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümü dün Söke’de sade bir törenle kutlanırken, protokol ve sivil toplum kuruluşları kutlamalara büyük ilgi gösterdiler. Söke İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan, gösterilen bu  ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Söke’deki törenler saat 10.30 da Söke Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Söke İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşunda bulundu. Daha sonra İstiklal Marşımız söylendi.

Kutlamalara Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde devam edildi. Buradaki kutlamalara Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Jandarma Komutanı Tolga Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, SGK Söke Merkezi Müdürü Recai Sani Balçıoğlu, AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Metin Yavuz, AK Parti ve MHP İlçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Derneği Başkanı Mehmet Yörük ve vatandaşlar katıldılar.

Polisin vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için gece gündüz çalıştığını söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan “Günümüze vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler. Herkese teşekkür ediyorum. Türk polisi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada halkımızın can ve mal güvenliğini korumak için canını hiçe sayarak çalışmaya devam edecek. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer,   Sorumluluklarının bilinciyle sürdürdükleri çalışmalarında, halkımızın büyük güvenini ve sevgisini kazanan Emniyet Teşkilatımız; kuruluşunun 170. yıldönümünü kutladığını belirterek “ halkımızdan aldığı güç ve destekle, yaptıkları hizmetlerde büyük başarılar elde etmektedirler.

Görev yaparken önceliği demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü ve ulusumuzun birlik ve beraberliğini korumak olan Polisimiz, geçen 169 yılda görevini başarı ile yerine getirirken,  bu köklü geçmişinden elde ettiği büyük birikimi ve tecrübesiyle; gelecekte de huzur ve güvenliğimizin en büyük teminatıdır. Hukuk kuralları içinde adalet, eşitlik, sabır, hoşgörü ve nezaket çerçevesinde üzerlerine düşen görevi büyük bir özveriyle yerine getiren Emniyet Teşkilatımız, aynı zamanda vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu anda onlara devletten bekledikleri yardım, şefkat ve adaleti göstererek, bireyle devlet arasında köprü vazifesini de görmektedirler.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.