Son Dakika

• No Posts Found

KALDIRIM PARKINA DUBALI ÖNLEM

İsmail Eravcı

Gazetemiz Yeni Söke’nin sık sık gündeme getirdiği Albayrak Caddesi’ndeki kaldırımlarda araç parklarının önüne geçmek için yol kenarlarına demir dubalar konulduğu görüldü. Büyükşehir Belediyesi tarafından konulan dubalardan sonra, araçların kaldırımları işgal edemedikleri gözlemlendi.

Bilindiği gibi Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Mahallesi Albayrak Caddesi’nde düzenleme çalışmaları yapılmıştı. Düzenleme çalışmaları kapsamında öncelikle alt yapı çalışmaları yapılmış, daha sonra ise sıcak asfalt çalışması ve kaldırım düzenleme çalışmaları gerçekleştirilerek cadde ışıklandırılmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi, mevcut kaldırımları genişletmiş, bunun yanında kaldırım yüksekliklerini standartlara uygun hale getirilmişti. Bu yeni düzenlemeden sonra sürücüler bu sefer kaldırımların üzerlerine araçlarını park etmeye başladılar. Usulsüz parklar nedeniyle vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü. Gazetemiz Yeni Söke usulsüz araç parklarını sürekli gündeme getirdi. Bu arada araçların kaldırımlara iniş ve çıkışları sırasında zarar verdikleri görüldü. Araç parklarının polisiye tedbirlerle önlenememesi üzerine Büyükşehir Belediyesi kaldırım parklarının önüne geçmek için demir dubalar yerleştirdiği görüldü. Albayrak Caddesindeki kaldırıma dubaların konulmasıyla birlikte araç parklarının önüne geçilmiş oldu.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar “Söke’de en büyük sıkıntı park sorunu. Vatandaşlar araçlarını gelişigüzel park yapıyorlar. Bu ilçedeki trafik akışını kesintiye uğratıyor. Dubalarla araç parklarının önüne geçmek hiç hoş değil. Ancak kural tanımaz sürücüler insanlara başka çare bırakmıyorlar. İstasyon caddesi güzel oldu ama sürücülerin usulsüz araç parkları yapılan hizmeti gölgeliyor” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.