Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE MOTORSİKLETLER HAVA ŞEHİTLERİ İÇİN SÜRÜLECEK

İsmail Eravcı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında 2 Eylül Pazar günü Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde şehitlerimiz için yürüyoruz etkinliği yapılacak. Etkinliğin hava şehitleri Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak, Pilot Üsteğmen Emre Acar ve Pilot üsteğmen Abdülmuttalip Kesikbaş anısına sürülecek.

Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Turan Günen proğramla ilgili bilgi vererek “İlk defa bu sene böyle bir etkinlik yapılacak. Motorsikletler hava şahitlerimiz anısına sürülecek. 2 Eylül Pazar günü saat 11.30’da Söke Nova’da önünde toplanacak olan motorsikletler kortej eşliğinde saat 11.45 sıralarında Söke Cumhuriyet Meydanına gelecekler. Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylenecek ve dua okunacak. Ardından Söke şehitliği ziyaret edilecek. Burada anma gerçekleştirilip, Kuran’ı Kerim okunacak.

Yapılacak etkinlikte Kara Havacılık Komutanlığı şehitlerinden şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak, Şehit Kara Pilot Üst Teğmen Emre Acar ve Şehit Kara Pılot Üsteğmen Abdülmuttalip Kesikbaş olmak üzere tüm şehitlerimiz anılacak. Söke Şehitliğinden saat 13.00 gibi ayrılacak olan ekip Ortaklar, Selçuk, Torbalı, Kısık Menderes, Gaziemir, Karabağlar’dan İzmir Konak Meydanı’na inerek etkinliğe sona erdirecekler.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.