Son Dakika

• No Posts Found

‘HASTANE ÇEVRESİNDE TRAFİK DÜZENLEMESİNE BAŞLADIK’

İsmail Eravcı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Söke’de aralıksız sürdürdüğü alt ve üstyapı çalışmalarında sıra Hastane Caddesi’nin trafik düzenlemesine geldiği bilgisi verildi. Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla Yenikent Mahallesi’nde sıfırdan açılan Faik Kocagöz Caddesi’nde zemin güçlendirme, kaldırım ve ilk kat asfaltlama çalışmasının ardından o bölge için büyük öneme sahip Hastane Caddesi’ndeki çevre düzenlemesi çalışmasının da sürdüğü belirtilirken, trafik düzenlemesi kapsamında cumartesi günü hastane önüne asfalt döküldü.

Aydınlılara daha iyi hizmet vermek için bürokratlarından mesai kavramı gözetmeksizin çalışılmasını isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı çalışmalarda sona gelindi.

Söke’nin hastane bağlantısını sağlayan ve sıfırdan açılan Faik Kocagöz Caddesi’ndeki çalışmalarda sona gelinirken, bu çalışma ile birlikte caddeye bağlanan yan yol, çevre düzenlemesi ve Hastane Caddesi’nin trafik düzenlemesine de başlandı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Akkentli açıklamasında “Faik Kocagöz Caddesi önemli bir cadde. Söke’nin hastane bağlantısını sağlıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun talimatlarıyla Söke’nin merkezindeki yolları asfaltlamaya devam ediyoruz. Bu yolu iş makinalarıyla sıfırdan açtık daha önce kullanılmıyordu. Üst bölüm kullanılıyordu. İmar planında üst bölüm yol olarak geçmiyor. Büyükşehir ekipleri orada da düzenleme çalışmaları yaptı. Kaldırım çalışmalarının tamamlanmasının ardından son kat asfaltını atarak yolumuzu bitireceğiz” dedi.

“YEŞİL ALAN VE OTOPARK DA YAPACAĞIZ”

Faik Kocagöz Caddesi’nin üst yanında bulunan boş alanla ilgilide açıklama yapan Akkentli, “Aslında burada bir çalışma düşünmüyorduk. Programımızda vardı ama daha sonra başlayacaktık. Ama vatandaşlarımızın yoğun talepleri üzerine Başkanımız hemen yapılması talimatı verdi. Servis yolunun sıcak asfaltını bitirdik. Daha sonra yeşil alan ve otopark çalışmasına devam edeceğiz.” dedi.

Devlet Hastane çevresinde trafik düzenlemesi çalışmasının da yapıldığını ifade eden Akkentli, “Vatandaşlarımızın rahat kullanımı, hastanemize hastalarını taşıyan araçların daha sorunsuz gidip gelmesi noktasında başkanımızın görevlendirdiği mühendis ekiplerimiz çalışmalarını tamamladılar. Hastane yetkililerimiz ile ortak bir çalışmada yürüttük. Güzel bir proje ortaya çıktı. Hastane çevresinde bulunan caddelerimizde sıcak asfalt çalışması yapacağız. Bugün (cumartesi günü) hastanemizin önüne asfalt dökümü yaptık. Kaldırım çalışması yapacağız. Söke’mize hayırlı olsun.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.