Son Dakika

• No Posts Found

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MISIR ALIMI YAPACAK

İsmail Eravcı

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği yönetim Kurulu üyesi Mustafa Ali Öz, Bölge Birliği’nin geçtiğimiz günlerde Söke’de yaptığı toplantıda ürün alımları konusunda önemli adımlar atıldığını belirterek, hedeflerinin pamuk alımı olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Ali Öz “Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçiye verdiği hizmet alanını sürekli genişletiyor. Bu kapsamda ürün alımlarına yöneliyoruz. Kooperatifler değil, bölge birlikleri olarak ürün alımına karar verdik. Örneğin Manisa bölgesi için üzüm alımları yapıyoruz. Bu sene buğday alımı da yaptık. Ancak bizim bölgemiz çok erkenci olduğu için Söke’den buğday alamadık. Ancak önümüzdeki yıllarda ürün alımı yaparız. Bunun yanında mısır alımına karar verdik ve mısır alımlarına başlayacağız. Bizim bölgemizde çok fazla mısır yok. Ama yine de mısırını Tarım Kredi Kooperatiflerine vermek isteyenlerin ürünlerine talibiz” dedi.

Söke için pamuğun önemli olduğunu söyleyen Mustafa Ali Öz “Söke Ovası bilindiği gibi 360 bin dönüm bir alanı kapsıyor. Bu alanın yüzde 95’ine pamuk ekiliyor. Pamuk ekiminde Söke bölgenin öncüsü. Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği’nin önümüzdeki dönemde pamuk alımı yapması için çalışma yürütüyoruz. Pamuk üreticisi gübresini, mazotunu, tohumunu ve  zirai ilacını kooperatiften karşılıyor. Bundan dolayı üretici pamuk satarken tercihi Tarım Kredi Kooperatifleri olacaktır. Bu sene pamuk almamız mümkün değil. Ancak önümüzdeki yıllarda bu konuda önemli gelişmeler olabilir. Pamuk üreticisine müjdeler verebiliriz “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.