Son Dakika

• No Posts Found

EGE KURTULUŞ KUPASI TURNUVASI’NDA AYDIN’I SÖKELİ KIZLAR TEMSİL EDİYOR

İsmail Eravcı

Bu sene ilk defa düzenlenen Ege Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Aydın, İzmir, Muğla, Manisa ve Uşak illeri katılıyor. Aydın’ı temsilen Söke Voleybol Spor Kulübü sporcularının ağırlıkta olduğu bir takım katılıyor.

İlk gün oynanan maçlarda İzmir ve Uşak karmaları karşı karşı karşıya geldi. İzmir karması maçı 3-1 kazandı. İkinci maç ise Aydın Karması ile Manisa Karması arasında oynandı. Sökeli voleybolcuların ağırlıklı olduğu Aydın Karması Manisa Karmasını 3-2 yendi. İkinci lig patentli oyuncuların mücadele ettiği Manisa Karması karşısında Aydın karmasını oluşturan Sökeli voleybolcular başarılı bir maç çıkardılar. Muğla temsilcisi ilk gün bay geçti.

Ege Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvasında ikinci maçlar bugün Nazilli’de oynanacak. Nazilli Spor Salonunda saat 16.00’da Aydın Karması ile İzmir Karması ve daha sonra Muğla Karması ile Uşak karmaları arasında oynanacak. Söke Voleybol Spor Kulübü Antrenörlerinden Mutlu Yıldırım yaptığı açıklamada “Ege Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvası bu sene ilk defa düzenleniyor. Turnuva TVF tarafından düzenleniyor. Turnuvanın düzenlenmesinde TVF Aydın Temsilcisi Ali Köylüoğlu katkıları büyük oldu. Ligler başlamadan önce böyle bir turnuva çok iyi oldu. Hedefimiz ilk defa düzenlenen Ege Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvasında birinci olmak . İzmir ile oynayacağımız maçı kazanmak için sahaya çıkacağız. Aydın Karması olarak sahaya çıkıyoruz ama takımın büyük çoğunluğu bizim Sökeli sporcularımızdan oluşuyor. Nazilli’den de sporcuları karmaya kaldık. Örneğin takımda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da kızı var. Ama bizim için lig öncesi çok güzel bir hazırlık oluyor. Manisa karması karşısında çok iyi bir oyun çıkardık. Bugün de İzmir karmasını yenerek avantaj yakalamak istiyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.