Son Dakika

• No Posts Found

SOKAKLAR SU ALTINDA KALDI

İsmail Eravcı

Aydın Büyükşehir Belediyesi çocukların yüzme öğrenmeleri amacıyla geçtiğimiz temmuz ayında Uğur Mumcu Parkı içine bir portatif yüzme havuzu kurdu. Çocuklar antrenör nezaretinde 2,5 ay boyunca bu havuzda yüzme kursları aldılar.

Okulların açılmasının yaklaşması nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi dün sabahtan itibaren portatif havuzu kaldırmaya başladı. Öncelikle havuzdaki suyun boşaltılması gerekiyordu. .  Ancak Aydın Büyükşehir Belediyesi havuzdaki suyu tankerlerle boşaltmak yerine parkın içine ve sokağa saldıkları belirtildi.

Bu arada Uğur Mumcu Parkının içi ve çevresindeki Ful, Kirazlı sokaklar, Mercan Caddesi ve öğretmen evleri altı su altında kaldı. Bir anda sokaklarının su altında kaldığını gören vatandaşlar önce şaşkınlık geçirdiler. Daha sonra suyun Uğur Mumcu Parkındaki portatif havuzun boşaltılan suyu olduğunu fark ettiler. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Havuz kurulurken suyu tankerlerle taşınarak dolduruldu. İyi bir hizmetti. Çocuklarını ücretli olarak yüzme kurslarına gönderemeyen ailelerin çocukları burada yüzme öğrendi. Önümüzdeki yıllarda da bu yüzme kurslarının devam etmesini istiyoruz. Ancak yüzme havuzunun suyu boşaltılırken meydana akıtılması iyi olmadı. Uğur Mumcu Parkı ve çevresindeki sokaklar su altında kaldı. Havuzdaki bu su ilaçlı su. Parkın içindeki bitkilere zarar vereceğini düşünüyoruz. Bunun yanında sokaklarımızda su altında kaldı. Havuzu nasıl tankerlerle su taşıyıp doldurdularsa aynı şekilde boşaltabilirlerdi. Ancak Aydın Büyükşehir Belediyesi kolay yolu seçti ve yüzme havuzunun suyunu açığa bıraktı. Bu su ilaçlı su ve hiç düşünülmeden parkın içine bırakıldı. Yüzme hizmeti Aydın Büyükşehir Belediyesinin önemli hizmetlerinden biridir. Bu güzel hizmeti böyle karalamanın yanlış olduğunu düşünüyoruz” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.