Son Dakika

• No Posts Found

SATRANÇ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İsmail Eravcı

Söke’de 2018-2019 Eğitim öğretim yılında satranç faaliyetleri ile ilgili toplantı dün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu başkanlığında yapıldı. Dün saat 10.00’da Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Turan Günen, Kütüphane Müdürü  Fatih Akbaba, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ve diğer paydaşlar katıldı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Satranç Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açılış konuşmasında, ‘‘Ciddi bir düşünme gerçekleştiren, strateji gerektiren, taktiği öğreten çocukların aslında okul başarısını, akademik başarısını da ileriye taşıyan bir spor olarak, oyun olarak görüyorum. Onun için özel olarak üstünde duruyorum. Bugünkü toplantımızın maksadı kısaca söyleyeyim ki bu toplantı esasen Söke’de bir hareket olmasını sağlamak. Biz bunu Söke olarak ciddiye alıyoruz. Hatta fevkalede, fevkaledenin fevkinde ciddiye alıyoruz. Daha fazla aktivite olsun istiyoruz. Bunu göstermek adına buradayız. Önümüzdeki hafta bu işin paydaşları arasında bir protokol imzalayacağız. Hem siz ne yapıyorsunuz, hem de sizin dışınızdaki paydaşlar ne yapıyor, bunları göreceğiz. Burada oluşacak yeni fikirlerin oluşmasına imkan sağlayacak. Ben sizlere katıldığınız için, katkılarınız için teşekkür ediyorum. Bu sene inşallah geçen yıldan çok daha yukarılara çıkacak bir satranç hareketi ilçemizde olur diye ümit ediyorum” dedi.

Söke İlçe satranç temsilcisi Levent Yıldız’da yaptığı açıklamada, kendisine Kuşadası İlçe Temsilciliği de verildiğini söyledi. Levent Yıldız son 3 yılda Sökenin satrançta önemli adımlar atmaya başladığını belirterek “Sökenin satranç hamlesi federasyon tarafından yakından izleniyor ve son yapılan federasyon toplantısında Söke’ye ayrı bir başlık atıldığını gördük. Bu bizi şaşırttığı kadar gururlandırdı. Bu anki başkan bunun propagandasını iyi yaptı. Paydaşlarımızla ilk defa bir araya geliyoruz. Yeni bir proje başlattık” dedi. Satrancın gelişiminin Söke’de örnek olarak gösterildiğini belirten Levent Yıldız “ 2011 yılında Söke’de satranç bilen 3 öğrenci vardı. Geldiğimiz noktada sadece geçen eğitim öğretim yılında 1027 öğrenciye eğitim verildi. Şu anda Söke’de turnuvalara katılan 200 lisanslı satranç sporcusu var. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Her yerde her yaşta satranç projesi ile birlikte önemli gelişmeler sağlandı. Paydaşları çoğaltmak istiyoruz. Özel okullarında satrancı desteklemesi şart” dedi.

Toplantıda ayrıca bu eğitim – öğretim yılında Söke’de yapılacak olan satranç etkinlikleri hakkında bilgi verildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.