Son Dakika

• No Posts Found

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI İLE BAŞLADI

 İsmail Eravcı

Yeni eğitim öğretim döneminde ana sınıfı, ilkokul bir ve ortaokul birinci ve lise birinci sınıfa başlayan öğrenciler için okula uyum haftası Söke’de de başladı. Söke’de 6 bin 505 öğrenci uyum haftası kapsamında eğitim öğretime başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan okula uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana devam ediyor. Söke’de dün sabahtan itibaren ana okullarında 2 bin 73, birinci sınıflarda 1374, beşinci sınıflarda 1389, dokuzuncu sınıflarda 1660 öğrenci olmak üzere 6 bin 505 öğrenci uyum ve motivasyon eğitimine alındı. Söke’de bu kapsamda okula uyum haftasında “çocuk-aile-öğretmen tanışma”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenleniyor.

Özellikle ana okulu ve birinci sınıf öğrencileri büyük heyecan duydukları görüldü. Uyum eğitimi hafta sonuna kadar devam edecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.