Son Dakika

• No Posts Found

İKİNCİLİK GARANTİ, ŞAMPİYONLUK İZMİR’İN İKİ SET ALMASINA BAĞLI

İsmail Eravcı

Bu sezon ilk defa düzenlenen Ege İlleri Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvası 15 Eylül Cumartesi günü Bergama’da oynanacak maçlarla sona erecek. İzmir, Manisa, Uşak, Muğla ve Aydın karmalarının mücadele ettiği turnuvada, Aydın ilini Söke Voleybol Kulübü temsil ediyor.

Aydın temsilcisi olarak mücadele eden Söke Voleybol takımı oynadığı 4 maçta 3 galibiyet ve bir mağlubiyet alarak maçlarını bitirdi. 15 Eylülde Bergama’da oynanacak son maçta Aydın temsilcisi olan Söke Voleybol Takımı bay olarak bekleyecek. Şampiyon Muğla Karması – İzmir Karması ve Uşak karması – Manisa Karmaları arasında oynanacak maçın sonucuna göre belli olacak.

Aydın Temsilcisi olan Söke Voleybol takımı ilk maçın Manisa Karmasını 3-2 yenerken ikinci maçında İzmir karmasına 3-2 yenildi. Daha sonra Uşak karmasını 3-0 ve Muğla Karmasını 3-1 yenerek turnuvadaki maçlarını tamamladı. Söke Voleybol Takımı Antrenörü Mutlu Yıldırım 5 ilin katıldığı Ege İlleri Kurtuluş Kupası Genç Kızlar Voleybol Turnuvasının bu yıl ilk defa organize edildiğini söyleyerek “Voleybolda güçlü iller katıldı. Biz başarılı maçlar çıkardık. Şansız şekilde İzmir’e yenilmesek turnuvada şampiyonluğumuzu ilan etmiştik. Şu anda ikinciliği garantiledik. Cumartesi günü oynanacak maçların sonucuna göre şampiyonluk şansımız var. Cumartesi günü Bergama’da oynanacak maçlarda İzmir karmasının Muğla Karması karşısında galip gelmesi veya en azından 2 set alması durumunda turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacağız. Yani şu an da ikinciliğimiz garanti. Şampiyonluk şansımızda oldukça yüksek. Bizim için oldukça başarılı bir turnuva geçti. Lig öncesinde iyi bir hazırlık oldu” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.