Son Dakika

• No Posts Found

‘ALLAH VERDİKÇE VERİYOR, AYDIN KIYMETİNİ BİLMELİ’

İsmail Eravcı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Sadettin Kılıç önceki gün saat 18.00 sıralarında Söke’ye gelerek AK Parti Söke İlçe Yönetimini ziyaret etti. Müşavir Sadettin Kılıç’ı AK Parti İlçe Binası’nda İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Söke Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yörük, Kadın Kolları ve mahalle başkanları ve önceki dönem yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.

Sadettin Kılıç ile geçtiğimiz dönemde birlikte çalıştıklarını söyleyen İlçe Başkanı Namık Yıldırım “Sadettin Kılıç şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri oldu. Müşavirimize başarılar diliyoruz. Sadettin Kılıç değer olarak bölgemizi, ve ülkemize önemli hizmet ve katkılarda bulunacağına inanıyoruz. Sadettin bey arayıp teşekkür ziyaretinde bulunacağım dediğinde kendisine başımızın üzerinde yeri olduğunu söyledik. Şimdi tam bir ara dönemdeyiz. Teşkilatımız istifa etmiş durumdadır. Şu anda sadece ben yetkili durumdayım. Burada eski yöneticiler var. Belediye Meclis üyelerimiz, mahalle temsilcilerimiz ve kadın kollarımızda buradalar. Çok kalabalık ağırlayamasak da sizleri ağırlamaktan onur duyarız” dedi.

Sadettin Kılıç önce kendini karşılayanlarla tanıştı daha sonra kendini tanıttı. 3 çocuk babası olduğunu söyleyen Sadettin Kılıç, eğitimini siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler üzerine yaptığını belirterek “Uzun yıllar Avrupada kaldım. Avrupada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üst kademe yöneticiliği yaptım. en sonunda Avrupalı Türk Demokratlar Birliği kısa adı UEB olan sayın Cumhurbaşkanımızın fikir babalığı yapmış olduğu teşkilatta önce Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sonra dar genel başkanlığını kısa bir dönem yaptım. 2017 yılında Türkiye’ye Milletvekili adayı olarak Avrupadan geldim. 2008 yılından bu yıla kadar yani  9’uncu aya kadar Başbakanlık Muşaviri olarak aralıksız 10 yıl Müşavirlik yaptım. Çalışma alanım genelde yurt dışındaki vatandaşlardı. Çok defa yurt dışına programlar için gittik. Şimdi bu yeni sistemde yurt dışı ile alakalı çalışma yapan kurumlar, mesela Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Vakfı, TİKA gibi benzeri kurumlar Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı. Bizde haliyle Bakan’ın müşaviri olarak buraya atandık. Geçen gün Kuşadası’na geldim, sayın Bakanımızla oradaydık. Bakanımız Turizm sektörü ile ilgili işletmecilerle görüşme yaptı. Bana göre çok verimli ve anlamlı bir toplantı oldu. Orada bazı çalışmalar yapıldı. Bakanım ayrıldı. Ben dedim ki Aydınlılara bir sözüm var. Çünkü 24 Haziran öncesi buraya geldim. Aydın’ın 17 ilçesi var. 11 ilçeyi gezmiştim. Söz vermiştim 24 Hazirandan sonra geleceğim diye, biraz gecikmeli de olsa teşekkür ziyareti yapıyoruz” dedi.

İlçe başkanları Aydına geldiğinde davet ettiklerini belirterek “Buradan Didim’e de gideceğiz. Ben başkanımızın durumunu az çok biliyorum. Söke ilçe başkanımızı ziyaret edelim dedik. Kendisi durumlarının ortada olduğunu söyledi. Olsun dedim. Sayın Başkana görmek bile benim için çok anlamlı. Buraya gelirken sayın Milletvekilimiz Metin Yavuz beyi aradım. Sökedeyiz dedim. Kendisi Ankara’da olduğunu söyledi. Burada olsa onunla birlikte gelecektik. Kendisi Perşembe günü (dün) Kuşadasında  olacak. Sizleri böyle dikkatli görünce memnun olduk.

Teşkilatlarda düzenli ve planlı çalışmak esastır. İnsanlar göreve gelir, görevden ayrılır ama teşkilatlar devam eder. Sizinde buradaki çalışmanız böyle. İnşallah en kısa sürede teşkilatımız tüm kademeleriyle kol kola, el ele vererek birlikte yerel yönetimlere hazırlık yaparlar. İşi hızlandırmak gerekli. Başkanımız bu durumu Ankara’ya bildirmiştir” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un MKYK’ya girdiğini söyleyen Sadettin Kılıç ‘‘Buna A takım derler. AK Parti’nin A takımına Sökeli birisi girdi. Bu kadar anlamlı ve önemli. Bunun kıymetini biliniz. Yani o kadar üst kurulda karar noktasında. Bazı insanlar var ömür boyu bir defa Cumhurbaşkanı ile görüşemiyor, Metin bey her hafta Cumhurbaşkanı ile görüşme fırsatı buluyor. Siz bu konularda oldukça şanslısınız.

Aydın şanslı. Neden Aydın şanslı. Aydın’da bir milletvekili KİT komisyon başkanı şimdi. Buda Mustafa Savaş’tır. KİT komisyon başkanı ne demek Devlete ait fabrikalar, Kamu iktisadi Teşekküller. Devlete ait yatırımların tamamının toplandığı birimin başında bir Aydınlı var. Bir başka Aydınlı partide karar verme noktasında. Diğer iki milletvekili de komisyonlarda görevli. Çalışma Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar yani bana göre iki bakanlık Aydın’a verildi. Yani 81 milyonu ilgilendiren bir bakanlık yetkilisi Aydınlı. Dünde Cumhurbaşkanlığı komisyonlarından en komisyonlarından birinin başına bir Aydınlı geçti. Allah verdikçe veriyor, kıymetini bilmek lazım. Bundan sonraki yapılacakları birlikte düşüneceğiz. Ben buraya teşekkür için geldim. Ben burada Namık Başkanımıza ve onunla beraber çalışanlara teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Sizler çok değerli insanlarsınız. Siz gecenizi gündüzünüzü kattınız, çalıştınız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.