Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 1454 ÖĞRENCİ TAŞIMALI EĞİTİME TABİ

İsmail Eravcı

2018-2019 Eğitim öğretim yılında birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfların katıldığı uyum eğitimi pazartesi günü başlarken, önümüzdeki pazartesi günü tüm öğrenciler ders başı yapacaklar. Uyum eğitimlerine taşıma kapsamındaki öğrenciler katılmadılar. Taşımalı eğitimde  Söke’de 1454 öğrenci eğitim öğretim görecek. Taşımalı eğitim öğretim 3 kategoride yapılacak. Temel eğitim, ortaöğretim ve özel eğitim olarak kategorilere ayrıldı.

ÖZEL EĞİTİMDE 187 ÖĞRENCİ

Söke özel eğitim kurumları bakımından önemli gelişme sağladı. Söke İlçesinin yanı sıra Kuşadası, Didim, Germencik ilçelerinden de özel eğitime muhtaç öğrenciler eğitim öğretim görecek. Özellikle Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama ve İş okulu ile Söke Özel Eğitim Meslek Okulu bu konuda önemli bir görevi üstleniyor.

Özel eğitim taşıma merkez mahalleleri olarak Didim ve bu ilçeye bağlı Mahalleler, Kuşadası ilçesi ve bu ilçeye bağlı Mahalleler, Germencik İlçesi ve bu ilçeye bağlı mahalleler ile  Özbaşı Avşar, Sarıkemer, Atburgazı, Tuzburgazı ve Akçakonak mahallelerinden taşıma yapılacak.

Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama okulu’na 86, Söke Özel Eğitim Meslek Okuluna 66, Ali Rıza Efendi ortaokuluna 9, Fahrettin Uyguntüzel ilkokuluna 8, Felekşan Fırat Ortaokuluna 2, Öğretmen Nebahat Alpan İlkolulu 10, Söke Anadolu Lisesi 1, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine 2, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 1’er olmak üzere toplam 187 öğrenci taşınacak

ORTAÖĞRETİMDE 533 ÖĞRENCİ TAŞINACAK

Ortaöğretimde hemen hemen tüm liselere taşıma yapılırken, taşıma yapılan mahalleler ve taşıma merkezi liseler şöyle; Doğanbey, Atburgazı, Yuvaca, Gölbent, Karacahayıt, Çalıköy, Nalbantlar Özbaşı Serçin grubundan Bağarası Çok Programlı Lisesine 71; Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 88; Fatma Tüzzehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 120; Söke Anadolu Lisesine 84; Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 34; Hilmi Fırat Anadolu Lisesine 34; Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine 11; Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 70; Ticaret Borsası Suat Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 51; Yavuz Selim Anadolu Lisesine 20; Şehit Emre Cumhuriyet Anadolu Lisesine 41; Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesine 13 ve İmam Hatip Ortaokuluna 5 olmak üzere 533 öğrenci ortaöğretimde taşıma kapsamında eğitim öğretim görecek.

TEMEL EĞİTİMDE 734 ÖĞRENCİ TAŞIMA KAPSAMINDA

Temel eğitime taşıma yapılan mahalleler Özbaşı Mahallesi, Eski Özbaşı yolu küme evleri, Bağarası yolu Arıtma tesisi bölgesinden Alirıza Efendi ilkokuluna 12 yine Alirıza Efendi Ortaokuluna 17; Çalışlı, Karaatlı, Sofular, Avcılar, Aslanyaylası Bağarası Hürriyet ilkokuluna 34, Bağarası Hürriyet Ortaokuluna 73; Akçakaya ve Yeniköy mahallelerinden Bağarası Kemalpaşa ilkokuluna 32, Burunköy, Akçakaya ve Yeniköy Mahallerinden Bağarası Kemalpaşa ortaokuluna 50; Pamukçular, Çalışlı, Yeniköy ve Burunköy Mahallelerinden Şehit Oğuz Arslan İmam Hatip Ortaokuluna 14; Demirçay ve Bağçık Mahallelerinden Çavdar Ferit Çavuş ilkokulu ve ortaokuluna 36, Yuvaca Mahallesi, Turunçlar Küme Evleri, Kapaklı küme evleri ve Gölbent Mahallelerinden Güllübahçe ilkokulu ve ortaokuluna 61; Kargı Bucağı mevkii, Güzeltepe, Güneyyaka, Karakaya, Köprüalan, Karacahayıt, Pamukçular, Nalbantlar, Sayrakçı, Çalıköy ve Kaygıllı Mahallelerinde Kisir ilkokulu 70, Kisir ortaokuluna 63 olmak üzere toplam 133,

Yamaç, Kömür ocağı, Granta, Hisartepe, Çorapçı boğazı, Ağaçlı Mahallelerinden Nebahat Alpan ilkokuluna 72, Nebahat Alpan Ortaokuluna 99 olmak üzere 171; Yeşilköy, Serçin ve Avşar Mahallelerinden Sarıkemer ilkokuluna 10, Sarıkemer Ortaokuluna 36 olmak üzere toplam 46; Argavlı Mahallesinden Sazlı Hacı Halipaşa İlkokuluna 11, oratokuluna 5 olmak üzere 16; Doğanbey Mahallesi’nden Atburgazı ilkokuluna 11, Atburgazı ortaokuluna 28 olmak üzere 39 öğrenci taşınacak. Temel eğitimde taşınan öğrenci sayısı toplam 734 olarak belirlendi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.