Son Dakika

• No Posts Found

HANAYLI: BOYNAK SUYUNUN AKİBETİNİ MERAK EDİYORUZ

İsmail Eravcı

Söke Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı, son günlerde Söke’de en çok konuşulan konuların başında yaklaşık 11 milyon TL. maliyetli Boynak suyunun geldiğini belirterek, suyun ne zaman kullanılmaya başlayacağının henüz belli olmadığını söyledi. Yaklaşık 5,5 yıldır Boynak suyunun Sökelilerin kullanımına açılmasını beklediklerini söyledi.

Boynak suyunun gelmesi konusunda özellikle 2018 yılı yaz mevsiminde çok ümitlendiklerini belirten Muhtar Galip Hanaylı “ASKİ Genel Müdürü Haziran ayı başında, basına yaptığı açıklamada Boynak suyunun Ramazan Bayramından önce Sökenin çeşmelerinden akacağını söyledi. Buna Sökelilere bayram hediyesi olarak adlandırdı. Ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sökeli Muhtarlarla bir toplantı yaptı. Bu toplantıda bizzat ben Boynak suyunun son durumu ve Söke’de çeşmelerden ne zaman akacağını sordum. Bana verilen cevapta küçük bir patlak olduğu ve kısa sürede onarılacağı söylendi. Kısa süre içinde de boynak suyunun çeşmelerden akacağı belirtildi. Ancak şu güne kadar boynak suyu ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesinden ses seda çıkmadı.

Şunun bilinmesinde fayda var. Aydın Büyükşehir Belediyesinin Söke’ye yapacağı en büyük yatırım Boynak suyunun çeşmelerden akmasıdır. Çünkü Söke’nin mevcut suyu damak tadına uygun değil. Bundan dolayı pek çok kişi Söke İçme suyu şebekesinden su içmiyor. Sürekli damacana ve kaynak sularından içme suyu ihtiyacını karşılıyor. Boynak suyunun çeşmelerden akmaya başlamasıyla bu sorun büyük ölçüde çözülmüş olacak. Boynak suyu çeşmelerden akacak açıklaması yapılmasından bu yana yaklaşık 3 aylık bir süre geçti. Ancak bir türlü Boynak suyu aradan geçen bu süre içinde bir türlü boynak suyu çeşmelerden akmadı. Ne zaman akacağı da belli değil. Hiçbir yetkili de bu konuda açıklama yapmıyor. Sökeliler olarak boynak suyunun akibeti konusunda açıklama yapmıyoruz. Boynak suyu tamamlandı deniyor ama çeşmelerden su akmıyor. İlgili ve yetkililerin halka bilgilendirmesini istiyoruz. Boynak suyunun çeşmelerden akması Söke için en büyük hizmet olacak.  Sökeliler olarak boynak suyunu sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.