Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE BİSİKLETÇİLERİN DE ARTIK KULÜBÜ VAR

İsmail Eravcı

Söke’de son zamanlarda değişik spor dallarında kulüplerin kurulmasına devam ediliyor. Bunlardan biri Sabah Yıldızları Bisiklet Kulübü oldu. Kulübün kurucuları dün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu ziyaret ettiler. Kulübün kuruluş tüzüğünü Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu imzalarken kulüp resmen kurulmuş oldu.

Sabah Yıldızları Bisiklet Kulübü Başkanı Kadir Çörekçi amaçlarının bölgeyi tanıma ve tanıtmak olduğunu belirterek “Kulübümüz bisiklet kulübü olarak kuruldu ama diğer branşlara da kulübün bünyesine alabilir. Bisiklet sporu çevreyi ve bölgeyi en iyi tanıtan spordur. Bisikletle yapılan gezilerde doğanın güzellikleri ortaya çıkar. Bizde yapacağımız etkinliklerle bu güzellikleri kamuoyuna tanıtıcağız.”dedi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu Söke’de kurulacak her türlü spor kulübüne destek olacaklarını belirterek “Söke’de değişik branşlarda spor kulüplerinin kurulması çok güzel. Bizim görevimizde bu kulüpleri desteklemek. Kulüplerin yapacağı etkinliklere katılmak. Bisiklet sporu önemli. Günümüzde özellikle trafik yoğunluğunu azaltan önemli bir araç. Ben yeni kulüp yöneticilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sökelilere bisiklet sporunu her yaş grubuna sevdirmek, yapılacak etkinliklerle genç yaşlı, bay bayan demeden tüm herkesi bisiklet binmeyi sevdirmek ve de hayat biçimimize taşıyarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak bu sporu sevdirmek olduğunu söyleyen Kulüp başkanı Kadir Çörekçi ilk projeleri ile ilgili bilgi vererek “Sabah Yıldızları Bisiklet Kulübü ve Nalbantlar Muhtarı Ünal Musacalı tarafından ortak yürütülecek bir proje yapıyoruz. Söke ile Nalbantlar arasında 25 km.’lik  bisiklet yarışı projesidir. Yarışın içeriği sosyal sorumluluk yardımlaşma ve de bisiklet sporu

sevdirmektir. Yarış Söktaş yanındaki Eski Özbaşı yolundan başlayarak Nalbantlar mahallesine kadar yaklaşık 25 km sürecek bir

güzergahtır. Önümüzdeki günlerde bu projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

Nalbantlar Muhtarı Ünal Musacalı proje içinde Muhtarlık olarak yer alacaklarını belirterek “Bölgemizin güzellikleri pek bilinmiyor. Bisiklet turları ile bu güzellikler ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı Söke ile Nalbantlar arasında yapılacak yarışmaları sonuna kadar destekleyeceğiz. Bölgenin güzelliklernini tanıtacağız. Parkur çok uygun.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.