Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 35 ÜRETİCİYE 248 BİN TL İYİ TARIM DESTEĞİ YAPILACAK

İsmail Eravcı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üreticiye çeşitli adlar altında desteklemelerini sürdürüyor. Bu destek uygulamalarından biri İyi Tarım Uygulamalarına yapılan destekler. İyi Tarım Uygulamaları kapsamında Söke’de meyve bahçelerine 248 bin 812 TL’lik tarımsal destek verileceği bilgisi verildi.

İyi Tarım Uygulamaları kapsamında meyve bahçelerine verilecek olan destekleme hak ediş listeleri Söke Ziraat Odası’nda askıya çıktığı belirtilirken, İyi Tarım Uygulamaları hak ediş listelerinin askıda kalma süresinin yarın sona ereceği belirtildi. Bu yüzden iyi tarım uygulaması yapan üreticilerin listelerde kendileri ile ilgili bilgileri kontrol etmeleri istendi. Söke’de 35 meyve üreticisine uygulama kapsamında 248 bin 812 TL iyi tarım ödemesi yapılacak. İlçede iyi tarım uygulaması yapılan bahçe miktarı 5 bin 434 dönüm olarak açıklandı.

Söke’de Konak Mahallesinde 7, Akçakaya Mahallesinde 6, Sarıkemer Mahallesi’nde 5, Sazlı Mahallesinde 4, Cumhuriyet Mahallesi’nde 3, Kemalpaşa ve Yenicami Mahallelerinde 2’şer ve Çalışlı, Çeltikçi, Fevzipaşa, Karaatlı, Serçin ve Yenikent Mahallelerinde birer üreticiye iyi tarım desteği verilecek. Listeler yarın askıdan indikten sonra hakedişler kesinleşecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.