Son Dakika

• No Posts Found

HAFTANIN YORUMU; YEREL SEÇİMLER VE MHP’NİN TAVRI

Siyasi teamüllerde genelde şimdiye kadar yöremizde yaşanmayan bir olayla karşılaşıyoruz. Daha önce yaşandı mı bilmiyorum. Ama, ilk defa 6-7 ay önce yerel seçimlerde İl belediye başkanlığına soyunan bir aday adayı görüyoruz. İnanın ben kendi adıma çok sevindim. Özellikle de İlçemiz Söke adına. Elbette İlimiz Aydın’ın potansiyellerini açığa çıkaracak ve bilimsel bir şekilde yönetecek, İlimize ve ülkemize önemli kazanımlar sağlayacak ciddi bir hareketlilik gerekiyor. Bunu yapabilecek dirayet, ehliyet ve cevvaliyet de bir Büyükşehir Belediye Başkanı lazım. Dolayısıyla İlçemiz Söke’nin imkanlarını da harekete geçirecek, şehrimize çağdaş ve modern bir görünüm kazandıracak, gelişmede bir değişim sağlayacak, İlçemizin önünü ve ufkunu açacak bir Başkana ihtiyacımız var. Tabi İlçemizle koordineli çalışacak birde İlçe Belediye Başkanı gerekiyor. Bu konuda erken yola çıkan ve önemli fikir ve proje bazında çalışmalarını yapan, Aydın Büyükşehir başkanlığına soyunup hodri meydan diyen Germencik Belediye Başkanı Sayın Ümmet Akın’ı gördük ve bu teşebbüsünden ötürü onu kutluyoruz. İnşallah İlçemiz Söke içinde soyunanlar olur. Buna daha erkendi diyenler olabilir, önemli değil. Vatandaşlarımız bir-birbuçuk ay önce meydanlara çıkıp, önceden ciddi bir hazırlık yapmayıp, siyasi politikalarını araların da birtakım paslaşmalarla seçime kadar götürenleri çok gördü. Vatandaş artık bu dostlar alış-verişte görsün adaylar seremonisi sona ermeli ve bundan sonra İlçemiz Söke’ye ciddi el atacak aday adayları görmek istiyoruz diyor. Büyükşehir adına, şimdiden yola çıkmış kendisini ve projelerini tanıtmaya çalışan Sayın Ümmet Akın’a da başarılar diliyoruz. Allah yolunu  açık ve ufkunu aydınlık etsin.

ÜMMET AKIN’IN 5 YILDIZLI AYDIN PROJESİ

Hazırlandığı Büyükşehir Belediye Başkanlığına, hareketli bir tempoyla başlayan Germencik Belediye Başkanı Sayın Ümmet Akın etap-etap hedefe doğru ilerliyor. İlk etapta Aydın ve İlçeleri Sayın Akın’ı tanıdı. Aldığımız duyum ve haberlere göre bu etap başarıyla atlatılmış. Gittiği yerlerde projelerini detayları ile anlatıyor ve iyi intibalar aldığının şevkiyle gezilerine devam ediyormuş. Bu arada İlçemiz Söke’ye gelip gazeteniz Yeni Söke’yi de ziyaretinde biz de orada bulunduk ve projelerini ilk ağızdan kendisinden dinledik. Belli ki bu göreve ciddi bir hazırlık yapmış. 5 Yıldızlı bir çerçevede hazırladığı projesini eleştiriye açık bir üslup içinde sundu. Haliyle bazı sorulara sükunetle cevap verirken, fikirleriyle katkı yapmak isteyenler de açık olduklarını ifade ettiler. Projeleriyle ilgili konuşmalarına başlarken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun “Su ve elektrik bedava olsun” sözünü ele aldı. Bu konuda “Su haktır ücretsiz olmalı, sözümün arkasındayım. İlk mecliste de 0 ile 5 ton arasına iki kişilik aileler, 0 ile 15 tona kadar da 4 kişi ve üzerindeki ailelerde su ücretsiz olacak.” dedi. Bu meselede CHP İl Başkanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı polemiğe girdiler. CHP İl Başkanı beni “Çiftlik bankın sahibini geçtiğimi” söylerken, Sayın Çerçioğlu bilbordlara “su ve elektrik ücretsiz olsun” ibaresini yazdırdı. Ne oldu? İkisinden biri istifa etmesi gerekmez mi? Anlaşılan o ki, Ümmet Akın’ın iddiaları doğru çıkıyor” dedi. Ve su haktır ücretsiz olmalı sözümün arkasındayım. 2019 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda söz verdiğim gibi su ücretsiz olacaktır anlamında konuşmalarına devam etti.

ÜMMET AKIN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Gazetemizi ziyareti esnasında projelerini anlatan ve muhabirlerimizin sorularını cevaplandıran MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ümmet Akın kendinden ve ekibinden emin cesur adımlarla hedefine doğru ilerliyor. Bu hengamede Söke’mizle ilgili sorulara verdiği cevapları özetlersek, yaşam alanları, gelişim alanları, konut alanları, alış-veriş alanları, yeşil alanlar, ağaçlandırma, sağlıklı cadde, bulvar ve otoparklar yapacağız. Bunlar bütün İlçelerimiz için geçerlidir dedi. Evet, Sayın Akın geçen hafta ziyaretinde yaptığı açıklamalarını Tarım, Turizm, Ticaret, Eğitim ve Jeotermal olarak 5 başlık altında detaylarıyla anlattı, bizde onları gazetemizde yayınladık. O nedenle detaylarına girmeyeceğim. Ancak, şu kadarını ifade edelim, MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ümmet Akın dersine iyi çalışmış. Hazırladığı projelerinden anladığımız kadarıyla tespitleri doğru ve isabetli. Şimdiye kadar onlar üzerinde gerektiği gibi değerlendirmeler yapılmamış ve çağdaş dünyanın gelişmişliği ölçüsünde yararlanmamız sağlanamamıştır. Yerel seçimler öncesinde yapılan seçim propagandaları bir takım vaatleri içerse de, seçilip göreve gelenler vaatlerini unutmuşlardır. Bir örnek verip konuyu da sonlandırmak ve haftanın yorumunu noktalamak istiyorum. Evet, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu seçilirsem Bağarası Sarıçay barajının temelini hemen atacağım demişti, olmadı tabi, bırakın onu Boynak suyunu bile Söke’ye getiremedi. Neyse, MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’den onayını alıp MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Sayın Ümmet Akın’a başarılar diler ve Adaylığının hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Herkese esenlikler dileğiyle hoşça kalınız efendim.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.