Son Dakika

• No Posts Found

‘İKİNCİ KAT ASFALTIN YAPILMASINI BEKLİYORUZ’

İsmail ERAVCI

Yaklaşık olarak 3 aydır Bağarası Kisir arasındaki yolun ikinci kat asfaltını beklediklerini söyleyen Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna, henüz daha çalışmanın başlamadığını söyledi. Baki Suna yolda Sathi kaplama yapılacağını belirterek, hava sıkaklığınının önümüzdeki günlerde azalmasıyla dökülen mıcırların sıkışma sürecinin de zaman alacağını belirterek, çalışmanın bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Baki Suna konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi sathi kaplama mevcut asfaltın üzerine sift dökülerek üzerine mıcır serilerek yapılıyor. Bağarası Kisir arasına da böyle bir çalışma yapılacaktı. Bu çalışmanın yapılmasını yaklaşık 3 aydır bekliyoruz. Yazın bu çalışma yapıldığında hava sıcaklığı ile birlikte sift kısa sürede eriyor ve üzerine dökülen mıcırların sıkışmasını sağlıyor. Böylece yol daha güvenli hale geliyor. Kışın bu işlem yapıldığında havaların soğuk olması nedeniyle sift erimesi daha geç oluyor ve mıcırların sıkışması geç oluyor. Mıcırlar sıkışmayınca aracın yol tutuşunda da sıkıntı yaşanıyor. Yol üzerindeki mıcırlar haraketli olduğu için araçları kaydırıyor. Bundan kaynaklı pek çok kaza meydana geliyor” dedi.

Aydın Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı çalışmanın en geç Kurban Bayramına müteakip başlanacağı şeklinde bilgi verdiğini söyleyen Baki Suna “Bizde sabırsızlıkla ikinci kat asfaltı bekliyoruz. Henüz bir çalışma yok. YİKOB’tan elamanlar yaz ayı içinde sürekli yol güzergahında inceleme yaptılar ancak çalışma bir türlü başlamadı. Kişın çalışmanın yapılması trafik kazalarına davetiye çıkaracak. Çünkü sürücülerin en küçük dikkatsizliği kazalara neden olacak. Yol güzergahında bulunan mahalleler olarak bizi korkutan bu. Yol virajlı. En küçük bir dikkatsizlikte aracın kayma riski artıyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.