Son Dakika

• No Posts Found

VERİMİ ARTIRMAK İÇİN DENEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İsmail ERAVCI

Söke Ovasında pamukta verimi artırmak için deneme çalışmalarına devam ediliyor. Bu deneme çalışmalarından biri Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği yönetim Kurulu üyesi Mustafa Ali Öz’ün çiftliğinde yapıldı.

Dün saat 11.00 ile 13.30 arasındaki Etkinliğe Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu,Söke İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan, Aydın İL Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü yekilileri, bir gübre fırmasının yetkililerinin yanı sıra bölgedeki kooperatif ve bayilerden yetkililer ile 150 civarında çiftçi katıldı. Tarla günü etkinliğinde, denemenin yapıldığı arazinin sahibi Mustafa Ali Öz de görüş ve gözlemlerini paylaşarak “Geçen yıl buğday ve pamuk ekimi yaptığımız arazide istediğimiz verimleri alamamıştık ve toprak yorgundu. Bu yıl mart ayından itibaren ilgili firmanın ziraat mühendislerinin verdiği programa uygun şekilde gerekli gübreleme ve takviyeleri yaptık. Bunun sonucunda da tarladaki pamuk verimi yükseldi. Pamuk randımanın da yüksek olmasını bekliyoruz” dedi.

Mustafa Ali Öz, “Tüm çiftçi arkadaşlara da bilinçli tarım yöntemlerini kullanmalarını ve yeniliğe açık olmalarını tavsiye ediyorum. Bu başarılı sonucun ortaya çıkmasında emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Mustafa Ali Öz’e, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından bilinçli tarıma katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.