Son Dakika

• No Posts Found

ULUSLARARASI TURNUVADA SÖKELİ MASA TENİSCİLERİ 3. OLDU

İsmail ERAVCI

1-5 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da yapılan Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Turnuvasında Sökeli masa tenisçileri büyük başarı sağladılar. Ülkelerindeki masa tenisi milli takımlarında mücadele etmiş sporcuların katıldığı turnuvaya Söke’den Masa tenisi antrenörü Servet Aydın ve arkadaşları katıldılar.

Bodrum’da yapılan Veteranlar Uluslararası Masa Tenisi turnuvasına aralarında Ruslar ve Bulgarlarında bulunduğu çok sayıda yabancı masa tenisi sporcuları katıldı. 100’ün üzerindeki sporcunun katıldığı turnuva 5 gün sürdü ve kıyasıya mücadele yaşandı. Veteranlar Masa Tenisi 40 -49 yaş grubunda turnuvaya Söke’den katılan Serdar Adıgüzel ve Hüseyin Pirlibeyoğlu 3’üncü oldular. Yine 50 -59 yaş grubunda ise Servet Aydın ve Ahmet Çakır’dan oluşan Söke takımı 3’üncü oldu. Turnuva sonunda Ruslar birinci, Bulgarlar ikinci olurken, 3’üncülüğü Sökeli masa tenisçileri aldı.

Bulgaristan ve Rusya’nın yanısıra pek çok ülkeden masa tenisi sporcularının turnuvada mücadele ettiğini söyleyen Servet Aydın “Aralarında ülkelerinin milli takımlarında oynamış sporcularında olduğu bir turnuvada idi. Türkiye’den de çok sayıda sporcu turnuvaya katıldı. Kıyasıya ve çok çetin maçlara sahne oldu. Biz Sökeli sporcular olarak iki ayrı yaş kategorisinde mücadele ettik. 40-49 yaş kategorisinde ve 50- 59 yaş kategorisi çiftler maçlarında Rus ve Bulgarların ardından 3’üncü olduk. Birinci olmak isterdik ama olmadı. Özellikle Rus ve Bulgaristan’dan gelen oyuncular uzun süre ülkelerinin milli takımlarında mücadele etmiş sporculardan kuruluydu. Söke olarak üçüncülükte iyi bir derece olduğunu düşünüyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.