Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SÖKE’DE SAHA ÇALIŞMASI YAPIYOR

İsmail ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları Söke’de saha çalışmaları yapıyor. Mahalleleri ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi bürokratları yaptıkları hizmetleri anlatırken, bunun yanında 2019 yılında yapılması gerekenler konusunda talepleri alıyorlar. İçme suyu sorunu çözülen mahalle muhtarları tarımsal sulama göletlerinin faaliyete geçirilmesini istiyor. Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız en büyük taleplerinin tarımsal amaçlı sulama göleti yapılması olduğunu söyledi. Hüseyin Aydın Kulaksız önceki gün Demirçay Mahallesine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ve Büyükşehir Belediye bürokratlarına taleplerini ilettiklerini dile getirdi.

Avşar, Serçin, Atburgazı, Doğanbey mahallelerinden sonra önceki gün akşamda Avcılar, Demirçay ve Çavdar Mahallelerinde saha çalışması yapıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ve Büyükşehir bürokratları katılıyor.  Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak mahalle toplantıların samimi bir ortamda geçtiğini belirterek “Büyükşehir bürokratları bize 2018 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veriyor ve taleplerimizi alıyor. Bizde Büyükşehir’e taleplerimizi iletiyoruz. Biz Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden bugüne kadar taleplerimizin büyük bir kısmı karşılandı. Bizim isteklerimiz arasında su ve yol önemli yer tutuyor. Su sorunumuz çözüldü. Suyumuz kesintisiz akıyor. Geçmiş yıllarda özellikle yaz aylarında yaşadığımız su sıkıntıları basına gündem oluyordu. Kisir Çayı havzasından gelen su ile sorunumuz çözüldü. Bunun yanında Çavdar ile Mersinbelen Mahallelerini birbirine bağlayan yol açıldı. Ayrıca Çavdar Bağarası arasındaki yolumuzun ikinci kat asfaltı yapıldı. Bunlar önemli. Mahalle içinde parke taşı döşemeleri yapıldı” dedi.

Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız yaptığı açıklamada “Bizimde içme suyu sorunumuz, yol sorunumuz dere ıslahı gibi sorunlarımızı çözdükleri için teşekkür ettik. Tabi bu arada talebimizi de ilettik. Mahalleye dönüştürülen köylerde üretim önemli. Özellikle yazın sebze ve meyve yetiştirmek için su gerekli. Bunun için de göletlerin yapılmasını istiyoruz. Bizde Demirçay Mahallesi olarak gölet talebimizi ilettik. Göletin yapılması nüfusun dışarıya gitmesini önleyecektir. Bizim isteğimiz bir gölet. Gölet yapılırsa yazın sulama sıkıntısı yaşanmayacak. Demirçay Mahallesine gölet istiyoruz. Bu isteğimizi Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun yerine getireceğini düşünüyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.