Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ANADOLU LİSESİ’NDE BİLARDO TAKIMI KURULDU

İsmail ERAVCI

Son yıllarda okullarda değişik spor dalları ile ilgili takımlar kurumaya başladı. Artık okullarda sadece futbol voleybol değil diğer badmintondan bilardoya kadar çok değişik spor dalları kurulmaya başladı. Söke Anadolu Lisesinde bilardo kursu açıldı. Söke Anadolu Lisesinde okul bazında açılan ilk bilardo kursu olduğu belirtildi.

Bilardo masası ve spor için gerekli olan diğer malzemelerin Amerikan Kültür Koleji tarafından hediye  edildiği öğrenilirken, kursun açılışını önceki gün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından yapıldı. Böylece okul sporları arasına bilardo da girdi. Söke Anadolu Lisesindeki bilardo kursunun usta öğreticilerden Tevfik Okka tarafından açıldığı bilgisi verilirken, Okka’nın Söke Anadolu Lisesi’nde okulda hem erkek hem de kız takımını çalıştıracağı belirtildi. Kursun açılmasıyla bilardo sporunun önümüzdeki süreçte hem okullarda hem de Söke genelinde yaygınlaşmanın amaçlandığı belirtildi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu konuyla ilgili bilgi vererek “Söke Anadolu Lisesinde ilk bilardo kursumuzu açtık. Öğrencilerimiz bilardoya oldukça meraklı ve hevesliler. Önümüzdeki yıllarda Söke’den çok sayıda bilardo sporcusunun çıkacağını düşünüyorum. Bilardo kursumuzun çalıştırıcısı Tevfik Okka bey önümüzdeki dönemde yapılacak bilordo turnuvası ve yarışmalarında başarılı olacak bir ekip oluşturacaklarını ifade etti. Bilardo okul sporları arasına ilk kez giriyor. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum. Ayrıca bilardo masasının teminini sağlayan Amerekan Kültür Kolejleri Kurucusu Ömer Yaraş Beye teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.