Son Dakika

• No Posts Found

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU DİDİM’DE BÜYÜK BİR YATIRIMA DAHA İMZA ATIYOR

İsmail ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel    Müdürlüğü, tarihi ve doğal güzellikleri ile on binlerce turistin akınına uğrayan Didim’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. ASKİ Genel Müdürlüğü sorunsuz, sürdürülebilir ve modern bir altyapı tesis etmek için başlattığı yatırım hamlesine bir yenisi daha ekliyor. Didim Akbük’te halkın talebi üzerine vakit kaybetmeden yapımına başlanan ve önemli mesafe kaydedilen kanalizasyon hattını Didim’de yer alan atık su arıtma tesisine bağlayacak olan “Akbük – Didim Kuşaklama Kanalizasyon Kolektör Hattı Projesi” için geri sayım başladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı kuşaklama kanalizasyon kolektör hat çalışmasının projelendirme çalışmaları sürüyor.

Akbük – Didim Kuşaklama Kanalizasyon Kolektör Hattı Projesi kapsamında kanalizasyon şebekesi kollektör hattı ile 7 adet de atık su terfi merkezi bulunacak. Yapımına Akbük’ten başlanacak olan hat, Fevzi Paşa Mahallesi’nden geçerek Didim ilçe merkezinde bulunan atık su arıtma tesisine bağlanacak.  Proje hayata geçtiğinde Akbük’te yapımı tamamlanacak olan kanalizasyon hattı arıtma tesisine bağlanarak fosseptik sistemi tarihe karışacak.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU “DİDİM’E YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ Genel Müdürlüğü’nün ilçede hız kesmeksizin sürdürdüğü alt ve üstyapı çalışmalarına değinen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yatırımların artacağını ifade etti. Başkan Çerçioğlu “ Didim’de gerçekleştirdiğimiz alt ve üstyapı çalışmaları hız kesmeksizin sürecek. Didim ilçemiz tarihi, doğası, denizi, kumsalları kısacası sahip olduğu eşsiz güzellikleri ile sadece ülkemiz için değil dünyada müstesna bir yere sahip. Burada gerçekleştireceğimiz yatırımlar çerçevesinde Didim’in hem altyapı hem de üstyapıda çehresini değiştiriyoruz. Halk için varız, halk için çalışıyoruz. Yalnızca burada değil tüm Aydın’da yatırım planlarımızı oluştururken gayet basit ve açık bir yöntemimiz var; halk istiyor biz de yapıyoruz.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.