Son Dakika

• No Posts Found

UMUT CAN TAŞKAN İÇİN KÖK HÜCRE BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATILDI

İsmail ERAVCI

Ege Üniversitesi’nde AA-PNH tedavisi gören 12 yaşındaki Söke Felekşan Fırat İlkokulu öğrencisi Can Umut Taşkan için “Bir Can’a Umut Olmak için Haydi Kızılay’a” sloganıyla kampanya başlatıldı. Kampanya ile birlikte Kök hücre bağışının önemi bir kez daha gündeme gelirken, sosyal medya üzerinden kök hücre bağışı kampanyasına katılım için çağrıda bulunuluyor.

Söke Kaymakamlığı, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü bilgisi ve katkıları ile düzenlendiği belirtildi. “Bir Can’a Umut Olmak İçin Haydi Kızılay’a” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında 22-23-24 Ekim tarihlerinde Hükumet Meydanında Kızılay kan aracına bağışlar yapılabilecek. Yapılacak 3 tüp kan örneği ile ilik nakli bekleyen Can Umut Taşkan ve nakil bekleyen tüm hastalara umut olunabilecek. Kızılay kan bağışı aracı belirtilen tarihlerde saat 10.00 ile 18.30 arasında bağışçılara hizmet verecek.

Türkiye Satranç Federasyonu Söke İlçe temsilcisi Levent Yıldız, Umut Can Taşkan’ın bir süre satranç oynadığını belirterek “Ancak şimdi rahatsızlığının artması nedeniyle satranç oynayamıyor. Başarılı bir satranç sporcusuydu. Önümüzdeki hafta Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri vatandaşlarımız Cumhuriyet Meydanındaki Kızılay Kan Bağışı aracına gelerek kök hücre bağışında bulunabilirler” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.