Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE TAPU PAFTALARININ YENİLENMESİNE AĞAÇLI’DAN BAŞLANDI

Söke’de 1960 yılında yapılan kadastro çalışmaları sonucunda yapılan tapu paftalarının yenilenmesine Söke’ye bağlı Ağaçlı Mahallesi’nden başladığı ve çalışmaların 192 bin dekar araziye kapsadığı bilgisi verildi.

Söke Kadastro Birim Sorumlu Ömer Ümit Gülmen, geçtiğimiz ay Aydın Kadastro Müdürü’nün Söke’ye gelerek yerleşim birimlerinden seçilen bilirkişilerle bir bilgilendirme toplantısını yaptığını belirterek “Bu toplantının ardından ihaleye alan firma Söke’de şantiyesini kurdu. Ekipmanlarını getirdi ve havaların düzelmesiyle birlikte arazide çalışmalarını başladı. Çalışmalar Ağaçlı Mahallesinden başladı. Bu çalışmalarda 22 bin dolayındaki pafta yenilenecek.

14 yerleşim yerini yerinin paftaları yenilenecek. Toplam arazi miktarı 192 bin dekar arazinin paftaları yenilenecek. Çalışmalar Ağaçlı Mahallesinden başladı. Bu çalışmalar kapsamında eski paftalar yenilenmiş olacak.”dedi.

Paftaları yenilenecek olan yerleşim yerleri arasında Avşar Mahallesi’de bulunuyor. Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan, Avşar olarak tapu paftalarının yenilenmesini istemediklerini belirterek “Çünkü Avşarda tapulu yerler köy senetleri ile alınıp satıldı. Bundan dolayı bizim mahallemizde paftalar yenilenirse sıkıntı artacaktır.Bizler kullandığımız arazilerin başkalarının adına kayıtlı olması nedeniyle devlet desteklerinden faydalanamıyoruz. Tapulu yerlerin köy senediyle alınıp satılması sonucu tapuların yenilenmesi arazilerini satan şahısların torunları bu araziler üzerinde hak iddia edebilecekleri nedeniyle sıkıntı yaratacaktır. İptalini istedik. Gelecek cevabı bekliyoruz.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.