Son Dakika

• No Posts Found

FELSEFE KAZAN BİZ KEPÇE ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

İsmail ERAVCI

TÜBİTAK 4005 “ Felsefe Kazan Biz Kepçe” projesi etkinliklerinin çeşitli okullarında tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliklerin büyük ilgi gördüğü belirtildi. Öğrenciler dünya çapındaki düşünürleri canlandırdığı etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Bu proje Felsefe derslerinde, sorgulama yapabilen, farklı fikirlere saygı duyan, tartışma kültürü edinen, özgün, bağımsız, insan düşüncesindeki değişim ve gelişimin farkında olan, eleştirel ve mantıklı düşünme ile yorumlama yeteneğini geliştirmeye katkıda bulunan aktif öğretme yöntem ve tekniklerinin uygulanmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefledik. Ayrıca, Felsefenin kendine özgü olan Felsefi Kavram ve Bilgi Edinimi, Akıl Yürütme, Sorgulama, Argümantasyon, Analitik Düşünme, Eleştirel Düşünme, İfade ve Yazma Becerisi, Felsefi Okuryazarlık, Özgün Fikirler Üretme gibi özel kazanımlarında aktif öğrenme ile günlük hayata uygulanabilirliği planlanmıştır.

Felsefe eğitiminin ezberden çıkarak drama ve teknoloji ile beslendiği “Felsefe Kazan Biz Kepçe” projesine emeği geçen ve destek veren herkese sonsuz teşekkürler” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.