Son Dakika

• No Posts Found

10 DAKİKADA AĞRILARA SON VERDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Ruchan DURGUT

Söke Belediye Meydanı’ndaki parkta kurduğu küçük yer standında 10 dakikada ağrılara son verdiğini iddia eden bir krem satıcısı bazı vatandaşların ilgisi ile karşılaştı.

Kafa mikrofonu ve hoparlör sistemi kurarak sattığı ürünlerin tanıtımını yapan promosyon görevlisine özellikle yaşlı vatandaşlar ilgi gösterdi. 1 alana 1 bedava şeklinde satış yapan şahıs etrafına toplanan ve vücudunun çeşitli bölgelerinde ağrı olduğunu söyleyen vatandaşlara krem sürüp masaj yaparak, krem satışı yaptı. Çevreden bazı vatandaşlar ilçe sağlık kurumunda görevli olduğunu dile getiren bir kişi ise duruma tepki göstererek satış temsilcisi ile küçük çaplı tartışma içine girdi. Sağlık görevlisi vatandaş yapılanı doğru bulmadığını ifade etti. 2-3 ayda bir Söke’ye geldiğini belirten krem satıcısı emekli memur Turan Avşar,” İzmir’den geliyorum. Emekli olduktan sonra bu firmada çalışmaya başladım. Görevim firmanın verdiği kremleri dağıtmak ve satmak. Tane fiyatı 30 lira bir tane de 15 liralık var, toplamda 45 lira. Ben 15 liraya dağıtıyorum. Dağıtım yaparken yanında broşür de veriyorum. Vatandaş kullanır, beğenirse firmayı arayıp istiyor. Firma biraz daha pahalı istiyor. Biz promosyon personeliyiz. Olay tam olarak bu.”

Sattığı ürünlerin tanıtım kartonları üzerinde Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun fotoğrafı bulunan Avşar, Saraçoğlu ile ürünlerin bir alakası olmadığını ve Saraçoğlu’nun şifalı bitkiler hakkında programlar yaptığını söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.