Son Dakika

• No Posts Found

YÖRÜK: VATANDAŞLARIMIZ POSTA BİLDİRİMLERİ KONUSUNDA HASSAS OLMALI

İsmail ERAVCI

Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, son zamanlarda başta icra ve mahkeme bildirimleri olmak üzere trafik cezalarının iyice arttığını belirterek, bunlarla ilgili postacıların vatandaşların ikamet ettiği adreslere bildirimler bırakmalarına rağmen bildirimleri zamanında almayan vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.

Hüseyin Yörük konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Son yıllarda vatandaşlara özellikle icradan, mahkemeden ve trafik cezaları geliyor. Bu bildirimler günlü bildirimlerdir. Zamanında vatandaşın eline geçmelidir. İcra bildirimlerinde yine icraya gidip taksitlendirmelerde bulunmak gerekli. Mahkeme bildirimleri de önemli. Bir başka konu trafik cezaları. Süresi içinde ödenen trafik cezalarında indirim yapılıyor. Postacılar vatandaşın konutlarına giderek bu evrakları teslim ediyorlar. Eğer vatandaş evde yoksa kapıya bildirim bırakıp, evrakları muhtarlara teslim ediyorlar. Bizde evrakları sahiplerine veriyoruz. Biz muhtarlar olarak icra, mahkeme ve trafik cezalarını alıyoruz. Bunun dışında evrakları almıyoruz. Vatandaş muhtarlığa teslim edilen evrağını almıyor. Unutuyor veya bilinçli şekilde teslim almıyor. Durum böyle olunca ya mahkeme gününü kaçırmış oluyor veya trafik cezasını katlamalı ödüyor. Evraklarını muhtarlıktan zamanında almayan vatandaş bunun sorumlusu olarak muhtarı görüyor. Evrağı neden  zamanında kendisine vermediğimiz gerekçesiyle sorumlu bize tutmaya çalışıyor.

Şunu söylemekte yarar var. Muhtarın görevi, gelen evrağı almaktır. Vatandaş takip edecek ve evrağını muhtarlıktan alacak. Muhtarın görevi evrakları dağıtmak değildir. Evrakları postacı dağıtır. Vatandaşlardan isteğimiz öncelikle postacıların kapılarına bıraktığı bildirimleri dikkatlice baksınlar. Bildirim ellerine geçtiyse muhtarlığa gelip evraklarını alsınlar. Vatandaş zamanında evraklarını almadığı için katlamalı ceza ödüyorlar. Biz tanıdıklarımızı veya bizde telefonları olan vatandaşları arayıp bildiriyoruz. Bazen aramamıza rağmen vatandaş gelip almıyor. Vatandaşlara özellikle mahkeme, icra ve trafik cezaları konusunda titiz davranmaya davet ediyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.