Son Dakika

• No Posts Found

TAŞBURUN’DA TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

İsmail ERAVCI

Geçtiğimiz günlerde Gazeteniz Yeni Söke’de yer alan Didim’e bağlı Taşburun Limanında kirlilik haberinden sonra Aydın Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Didim Belediye ekipleri ile balıkçılar tarafından denizde ve karada oluşan çevre kirliliğinin temizlenmeye başlandığı bildirildi.

Yapılan açıklamada “Didim Belediyesine ait temizlik görevlilerinin başlattığı temizlik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Temizlik çalışmalarına Taşburun balıkçıları da katılarak, kıyıda biriken çöpleri hep birlikte topladılar. Aydın Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri de limana gelerek gerekli incelemeleri yaptılar.

Orkinoslara ait denize atılmış kafalar, kedi gibi hayvan ölüleri denizden toplandı. Temizlik görevlileri ve balıkçılar tarafından toplanan tonlarca çöp, belediye araçlarıyla götürüldü. Taşburun Limanında çöplerin çevreye atılmaması için bilinçlendirme ve uyarı tabelalarının dikilmesi, çöp konteynerlerinin fazlalaştırılarak çöplerin zamanında alınması, ilgili kurumların sık sık limanı denetlemesi, çöplerin atılması halinde ilgili kurumların kirleticilere gerekli yaptırımları uygulaması, limandaki çevre sorunlarını büyük ölçüde çözeceğine inanıyoruz. Kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri, Taşburun Limanını eski günlerde olduğu gibi tekrar cazibe merkezi haline getirilmesiyle ilgili uygun bir proje için işbirliği yapmalıdır” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.