Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE KÜTÜPHANEDEN EN ÇOK YARARLANAN ÇOCUKLARA ÖDÜL

İsmail ERAVCI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Söke Hacı Halilpaşa Halk Kütüphanesinden en çok yararlanan çocuklar kütüphanede düzenlenen törenle ödüllendirildi. Dün saat 13.30’da düzenlenen ödül törenine Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Hacı Halilpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbaba, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ve davetliler katıldılar.

İlkokullardan 81 kitap okuyan Sıdıka İlkokulundan Muhammed Ensar Övünç birinci olurken, 73 kitap okuyan Sıdıka İlkokulundan Defne Su Işık ikinci 71 kitap okuyan  Vakıfbank ilkokulu’ndan Nisannur Arkan üçüncü oldu. Ortaokullarda ise Felekşan Fırat Ortaokulundan Bünyamin İbrahim Alptekin birinci, Kocagöz Ortaokulundan Muhammet Tayfur Yalçın ikinci, Kız İmam Hatip Ortaokulundan Nisa Taş üçüncü oldu. Liselerde Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nden Rabia Övünç birinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Abdülkadir Yalçın ikinci, Meryem Atıcı üçüncü oldu.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla önce çocuklarımızı sevdiğimize ve saydığımıza ifade etmek isterim. Dünya Çocuk hakları günü dolayısıyla ilçemizde yoğun programlar yapıyoruz. Bugünde çocuklarımız çelenk koyup değişik aktiviteler sergilediler. Şu anda kütüphaneden ençok kitap alarak okuyan çocuklarımızın ödüllendirmesini yaptık. Buradan Savuca İlkokuluna Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen mangala yarışmasına geçeceğiz. Şüphesiz çocukları anlamak lazım. Çocukları dinlemek lazım. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları daha iyi yetiştirmesi gerekiyor. Onların bu ülkenin sahibi, bizlerin sahibi ve bakıcısı olacağını da unutmamak gerekiyor. Her doğan büyüyor, her doğan yaşlanıyor. Dolayısıyla gerekli ahlak ve erdemi öğretmemiz gerekiyor çocuklarımıza. Sadece kendileri için değil, yakınları için değil başkaları içinde fedakarlık yapmaları gerektiğini öğretmemiz gerekiyor. İnsan beyni çok gelişmiş, yüz milyonlarca hücreden oluşan bir beyin. Bu beynin okudukça geliştiğini ifade ediyor uzmanlar. Bu beyinleri çürütmemek adına, beyinleri geliştirmek adına okumaları gerekiyor. Bunun önce insanın kendisine faydası var. Ailesine faydası olacak, çevresine faydası olacak. Genel anlamda da milletimize faydası olacak. Ben bugün kütüphaneden yararlanarak en çok kitap okuyan çocuklarımızı tebrik ediyorum. Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bütün çocuklarımızı tebrik ediyorum. Onları sevdiğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.