Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE YAĞMUR YAĞDI, BÖYLE OLDU


İsmail ERAVCI

Söke Merkezde pek çok sokak adeta kaderine terkedilmiş durumda. Özellikle Söke Belediye yönetiminin kentsel dönüşüm gerekçesiyle Söke Çayı çevresine getirdiği inşaat yasağı nedeniyle, bu alanda kalan sokaklar adeta kaderine terkedilmiş durumda.

İnşaat yasağı nedeniyle en fazla mağdur olan mahallelerin başında Yenicami Mahallesi geliyor. Yenicami Mahallesinde inşaat yasağı olan bölgedeki sokakların durumu içler açısı. Söke Belediyesi’nin koyduğu inşaat yasağı nedeniyle bu bölgedeki vatandaşların mağduriyeti yaklaşık 5 yıldır devam ediyor. Sokaklarda meydana gelen çukurlar nedeniyle yürümekte sıkıntı çeken bölge halkı bunun yanında konutlarına doğal gaz dahi alamıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlarla birlikte sokaklarda asfalt zeminde oluşan çukurlarda çukurlarda gölcükler oluştu. Vatandaşlar için daha sıkıntılı anlar başladı. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Söke Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında Söke Çayı çevresinde inşaat yasağı getirdi. Bu bölgede yaklaşık 4,5 – 5 yıldır inşaat yasağı var. Sözde yeniden planlama yapılacakmış. Kağıt üzerinde planlar yapmışlar ama sahada uygulama yok. Bu bölge adeta kaderine terkedildi. Söke Belediyesi burada hiçbir hizmet yapmıyor. En fazla mağdur olan bölge ise İstasyon Caddesi ile Kocabıyık sokak arasında kalan bölge tam bir harabeyi andırıyor. Sokaklar sanki savaştan çıkmış gibi gözüküyor. Binalar desen tam bir virane. Kaderine terkedilmiş durumda. Bölge aslında Söke’nin çarşı merkezi. Kentsel dönüşüm bahane edilerek Söke Belediyesi tarafından hiçbir hizmet verilmiyor. Kentsel dönüşümün bir süresi vardır. Kentsel dönüşüm gerekçesiyle burada hiçbir hizmet verilmiyor. İnşaat yasağı ne kadar süreceği de belli değil. Bu bölgedeki vatandaşlar adeta Söke Belediyesi yönetimi tarafından cezalandırılıyor”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.