Son Dakika

• No Posts Found

KARNABAHAR TEZGAHTA 6 TL

İsmail ERAVCI

Kış mevsiminin en önemli sebzeleri arasında karnabahar ve lahana geliyor. Karnabahar ve lahananın fiyatı da geçen yıla göre yüzde 50 dolayında arttığı belirtildi. Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan normal büyüklükteki bir karnabahar 6 TL’den satılırken, lahananın fiyatı ise 4 TL oldu.

Vatandaşlar geçen yıl karnabaharın tanesinin 4 TL’den yukarı çıkmadığını belirterek “Karnabahar ve lahananın fiyatı da yükseldi. Geçen yıla göre fiyatlarında yüzde 50 bir artış var. Pazarda fiyatlar cep yakıyor. Orta büyüklükteki bir karnabahar 6 TL., lahana ise 4 TL. Bir lahana ile bir karnabahar aldığınızda toplam 10 TL. ödemek durumunda kalıyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda tanesi 2 TL. ile 3 TL. arasında değişen fiyatlar bu sene 4 TL. ile 6 TL. arasında değişiyor. Fiyatların geçen yıla göre yüzde 50’ye varan oranlarda arttığını söyleyebiliriz. Pazara çıkınca parayı düşürdük sanıyoruz” dediler.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sera sebzelerinin tezgahta yerini aldığını söyleyen vatandaşlar “Patlıcan, biber, fasulye gibi sebzelerin fiyatı 4 TL. ile 8 TL. arasında değişiyor. Sadece domatesin fiyatı geçen yılın fiyatının altında. Sebze fiyatları cep yakıyor. Bunun yanında bakliyat fiyatları da iyice yükselmiş durumda. Kış mevsiminin vazgeçilmez bakliyatları da geçen yıla göre fiyatları bir hayli arttı “dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.