Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ZİRAAT ODASI MAHALLE DELEGE SEÇİMLERİ YAPILDI

İsmail ERAVCI

Başkan adaylarından Mustafa Kemal Kocabaş Yenicami Mahallesinden, Mustafa Tanyeri Pamukçular Mahallesinden delege seçilmeyi başardılar.

Söke Ziraat Odası’nda mahalle delege seçimleri cumartesi günü yapıldı. Söke’deki 49 mahallede büyük bir heyecan yaşanırken, Ziraat Odası üyeleri cumartesi günü sabahtan itibaren kayıtlarının bulunduğu mahallelerde oylarını kullandılar. Her yaştan ziraat Odası üyesi muhtarlıklara giderek oylarını kullandılar. Kadın erkek, yaşlı genç çiftçiler muhtarlıklarda kurulan sandıklarda oylarını kullandılar. Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş Yenicami Mahallesi’nden 228 oy alarak delege seçildi.

Cumartesi günü belirlenen 49 delege Şubat ayı başında toplanarak Söke Ziraat Odası Meclisini seçecek.

Ziraat odalarında  iki kademeli bir seçimden geçerek yönetimin belirlendiğini dile getiren Söke Ziraat Odası mevcut Başkanı M. Kemal Kocabaş, “Bugün(Cumartesi günü) 1. kademeyi gerçekleştiriyoruz. Seçmenlerin bağlı bulundukları mahallelerden bir delege çıkacak. Söke’de de 49 mahallede oy kullanma işlemi sürüyor. Buradan seçilen kişiler çiftçinin temsilcisi olarak ziraat odasında görev yapacak. Seçilen 49 delege de Şubat ayı içerisinde olağan kongrede yeni oluşacak olan meclise girmek için yarışacak. Meclis için de 7 kişilik yönetim kurulu üyesi belirlenecek ve seçim süreci sona erecek. Mahalle muhtarlıklarımızda seçim yoğun bir şekilde sürüyor. Üreticilerimiz kendisini en iyi şekilde temsil edecek olan delegeleri meclise gönderecek. 49 sandıkta 12 bin 300 civarında çiftçimiz oyunu kullanıyor’’ dedi

Söke’de kesin olmayan sonuçlara göre; Yenicami Mahallesinde 228 oy olan M. Kemal Kocabaş 228 oyla delege seçilirken, rakibi Mehmet Geniş 1989 oy aldı. Çeltikçi Mahallesinde de kıran kırana bir seçim yaşandı Savaş Koca 210 oyla delege seçilirken, rakibi Hasan Günal 204 oy aldı. Atatürk Mahallesi’nde Bilgin Dalkıran Ziraat Odası delegesi olurken, Cumhuriyet Mahallesinden Hasan Gök delege olmayı başardı. Güllübahçe Mahallesinde Yusuf Çam, Karacahayıt Mahallesinde Hasan Hüseyin Ateş, Çavdar Mahallesi’nde Yalçın Pak, Kisir Mahallesinde Güngör Çetinkaya, Güneyyaka Mahallesinde Nedim Gümüş, Kaygıllı Mahallesinde Hüseyin Çelik, Avşar Mahallesinde İsmail Girer, Güzeltepe Mahallesinde Bektaş Oturgan, Pamukçular Mahallesinde Mustafa Tanyeri, Atburgazı Mahallesinde Yusuf Yirmibeş, Sarıkemer Mahallesinde Ali Barışık, Konak Mah.’de Hüseyin Akkoyun, Yenikent Mah’de Muharrem Öztabak Ziraat Odası delegesi oldu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.