Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE İLÇE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

İsmail ERAVCI

Aralık ayı Söke ilçe güvenlik toplantısı dün saat 10.30’da yapıldı. Her ay periyodik olarak yapılan ilçe güvenlik kurulu Aralık ayı toplantısı ilçe kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı. Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Garnizon Komutanı  Alb. Hasan İhsan Kızgınçelik, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy, Söke Sosyal Hizmet Müdürü Serbil Gül Bakır başta olmak üzere daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları başkanları, Meslek Odası başkanları ve muhtarlar katıldı.

Geçen ayın toplantısında gündeme gelen ve sonrasında ilgili kurumlarca yapılan çalışmalara değinen Kaymakam Kurtbeyoğlu; “Geçtiğimiz toplantıda özellikle kaldırım işgalleri ve yanlış parklar gündeme getirilmişti. Bu konuda gerek trafik ekipleri gerekse Büyükşehir Belediyesi ve Söke Belediye ekipleri yaptıkları çalışmaları tarafımıza bildirdi. 35 araca yanlış parktan dolayı 3 bin 780 TL ceza uygulanmış. Hurda görünümlü, trafikte kaydı bulunan 8 araç Söke Belediyesi tarafından kaldırılmış. İlçe trafik ekipleri tarafından 45 noktada kaldırım işgallerine müdahale edilmiş. Kurallara uymayanlar kurallara uymamayı marifet kabul edenler, efendim ne olacak, bütçe dolsun diye ceza yazılıyor diyorlar. Öyle bir şey yok. Emniyet bilmiyor, jandarma bilmiyor, ben bilmiyorum. Bizim vatandaşımız da bütçe dolsun diye ceza yazılıyor. Böyle bir şey yok. Aklı başında her insan size bir ceza yazıldıysa haksız yere mi yazıldı? Siz kuralları ihmal etmediğiniz halde size ceza mı yazıldı. Hayır, ben kuralı ihlal ettim öyle yazıldı demesi gerekir. Kurallara uyanlara her zaman için teşekkür ediyoruz. Trafik kuralları bildiğiniz gibi onlarca, binlerce yapılan deneyler neticesinde elde edilmiş sonuçlar. Kişilerin can ve mal emniyetini koruyabilmek için alınmış kararlar, getirilmiş kararlardır. Kaldırımlar işgal ediliyor, yaya kaldırımdan gidemiyor, yolun içinden gidiyor, bir araba çarpıyor Allah rahmet eylesin. Hız sınırını uymuyorsunuz, emniyet kemerini takmıyorsunuz aynı sonuç. Bütün bunların başınıza gelmemesi için kuralların uyulması gerekli.  ” dedi.

Söke’de uyuşturucu ile mücadele ederken polisiye tedbirleri yeterli görmediklerini belirterek “Çocuklarımızın gençlerimizin uyuşturucu ile tanışmasını engellemeye dönük çaba içeresindeyiz. Spor, sanat, müzik faaliyetleri bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülüyor. Bu kapsamda 25 proje uygulanıyor. Ne kadar çok çocuğumuzu bu projelerle tanıştırabilirsek, ne kadar çocuğumuzu bu faaliyetlerin dahil edebilirsek, biz uyuşturucu ile daha etkin mücadele edeceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca bu projeler sayesinde çocuklarımız akademik anlamda da daha başarılı olacağı kanısındayız. Spora sanata devam eden öğrenciler sınavlarda çok daha başarılı sonuçlar alacaktır. Geçtiğimiz ay başlattığımız yetenek taraması faaliyeti de devam ediyor. 1660 öğrencimizin yeteneği ile ilgili bir tarama yapılacak. Yönlendirme yapılacak. Bu bir maliyet. Yüzde 70-80 oranında doğru bir yönlendirme yapılacağını düşünüyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.