Son Dakika

• No Posts Found

BURUNKÖY – AKÇAKAYA ARASINDA ASFALTLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

İsmail ERAVCI

Bölgede ulaşımı gidiş geliş olarak yaklaşık 16 km. kısaltacak olan Burunköy ile Akçakaya arasındaki yolun asfaltlama çalışmalarına dün başlandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürlüğü asfaltlama için alt yapı malzemelerine çekmeye başladı. Yapılan bu çalışma ile birlikte yolda 8 km. gidiş ve 8 km. geliş olmak üzere yaklaşık 16 km. kısalma meydana gelecek.

Geçtiğimiz aylarda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Söke’deki mahalle Muhtarları ile bir toplantı yapmış ve bu toplantıda muhtarların isteklerini dinlemişti. Toplantıda Akçakaya Mahalle Muhtarı Nihat Gölcük ve Burunköy Mahalle Muhtarı Muharrem Kaçar, Burunköy Mahallesi ile Akçakaya Mahallesini direk bağlayan ova yolunun asfaltlanmasını talep etmişti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, muhtarların bu talebini yerinde bularak çalışmalara bağlayacağı sözünü vermişti. Yolun asfaltlanması için DSİ’den gerekli izinlerin alınmasıyla asfaltlama çalışmalarının dün başladığı belirtildi.

Akçakaya Mahalle Muhtarı Nihat Gölcük konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz aylarda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Söke’deki mahalle muhtarları ile bir toplantı yapmıştı. Bizlerden isteklerimizi almıştı. Bizde öncelikli olarak Burunköy ile Akçakaya arasındaki ova yolunun asfaltlanması talebini iletmiştik. Başkanımız Özlem Hanım hemen yolun asfaltlanacağı sözünü verdi. Bulunduğu gibi geçtiğimiz yıllarda Menderes Nehrinin taşmasıyla bölge su altında kalıyordu. Menderes Nehrinin ıslah çalışması ile birlikte DSİ bölgenin taşkın riskinin kalmadığını Büyükşehir Belediyesine iletmiş. Başkanımızda hemen çalışmalara başladı. Yolun asfaltlanmasıyla birlikte bölgedeki mahallelerin Söke’ye ulaşımları yaklaşık 16 km. kısalacak. Bu hem zaman hem de ekonomik tasarruf sağlanacak. Başka Akçakaya Mahallesi olmak üzere Pamukçular, Kisir, Nalbantlar, Sayrakçı, Köprüalan, Karakaya, Söğütözü, İsliler, Güneyyaka, Güzeltepe ve Kaygıllı olmak üzere toplam 12 mahallenin Söke’ye ulaşımını 16 km kısaltacak. Önemli bir yol ve önemli bir yatırım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nu bölgedeki mahalleler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Burunköy Mahalle Muhtarı Muharrem Kaçar’da yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Bağarası – Akçakaya, Kisir istikametinde bu yolu kullanan 12 mahalle var. Söke’den Burunköy – Yeniköy – Bağarası ve Akçakaya arasındaki mesafe yaklaşık 22 km. Akçakaya’dan sonraki mahalleler bu yolu her gün gelip gidiyor. Yolun açılması ile birlikte güzergahta 8 km. bir kısalma meydana gelecek. Yani geliş gidiş 16 km. kısalacak. Vatandaşlar Bağarasına uğradan Burunköy’den Akçakaya’ya çıkabilecek. Bu arada çiftçide rahat edecek. Özellikle Burunköy Bağarası arasında trafik yoğunluğu azalmış olacak. Hem zaman hem de ekonomik olarak vatandaşlar tasarruf sağlayacak. Yolun ekonomik katkısı da olacak. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.