Son Dakika

• No Posts Found

CHP, ‘AYDIN’DA ÖZLEM ÇERÇİOĞLU İLE DEVAM’ DEDİ

İsmail ERAVCI

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle Türkiye adeta belediye başkan adaylarının kimler olacağını kilitlenmiş durumda. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 1 yıl önce Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını mevcut Başkan Özlem Çerçioğlu olarak açıklasa da Özlem Çerçioğlu’nun adaylığı bu süreçte açıklanmamıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklama ile sürpriz yapmadı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını Özlem Çerçioğlu olarak açıkladı. CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Özlem Çerçioğlu’nun açıklanacağı zaten bekleniyordu. Ancak Özlem Çerçioğlu’nun adının bir türlü açıklanmaması acaba mı sorularına neden olmuştu.

CHP’de Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra Germencik Belediye Başkan adayı olarak Esat Öndeş, Yenripazar Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Yüsran Erden’in ismi açıklandı.

Özlem Çerçioğlu, ‘‘Tekrardan aday gösterilmem benim için çok büyük onur ve gurur verici bir durum. Hep birlikte Aydın’ı daha da geliştirmeye, kalkındırmaya ve çağ atlatmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bana verilen destekten dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Ben bugüne kadar partimden seçildim ama seçildikten sonra parti rozetimi çıkarıp her kesimin ve her görüşün belediye başkanı oldum. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğim. Aydın’ın her noktasına eşit hizmet etme çabamızı sürdüreceğiz” dedi.

CHP’de en çok merak edilen başta Söke olmak üzere Kuşadası, Didim ve Efeler ilçelerinde ise ilçe belediye başkan adayları açıklanmadı. Bu 4 ilçede de CHP’li belediye başkanları var. Buralardaki belediye başkanları Özlem Çerçioğlu’na muhalefet isimler olarak biliniyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.