Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYESİ MECLİSE GÜNDEM BULAMIYOR

İsmail ERAVCI

Söke Belediyesi son aylarda mecliste konuşulacak gündem bulmakta büyük sıkıntı çekiyor. Kasım ayındaki meclis toplantısında sıfır gündem ile meclis toplanırken, bugünkü meclis toplantısı da gündem bakımından oldukça kısır olacak . Bugün toplanacak olan Söke Belediye Meclis gündeminde 3 maddenin görüşülmesi bekleniyor.

Bugün saat 15.00’te toplanacak olan Söke Belediye meclisinin ilk gündem maddesinde Söke Belediyesine müracaat eden Süleyman Göktepe’nin Serçin Mahallesinde bulunan mekana  içkili restoran işletmeciliği olarak İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı alma talebinin görüşülerek karara bağlanması olacak.

Bunun yanında yılan hikayesine dönen Söke Kentsel Revizyon planı nedeniyle Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 09.11.2018 tarih ve 8612 sayılı kararında yer alan hususlar kapsamında tekrar düzenlenen Söke Kent Merkezi ve Çevresi konusu görüşülecek.

Gündemde konuşulacak olan son madde Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu önerisinin, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi sonrası 3194, 5393, 5216 ve 2863 sayılı kanunların ilgili maddeleri kapsamında görüşülerek karara bağlanması olacak. Söke Belediyesinin yaklaşık 4 yıldır uyguladığı inşaat yasağı nedeniyle büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen Söke Çayı kenarındaki yaşayan vatandaşlar “4 yıldır bu bölgede bir çivi bile çakamıyoruz. Çünkü burada tutturdular bir kentsel dönüşüm diye. Kentsel dönüşümün adı var kendisi yok. Yapılan hiçbir yatırım yok. Burada 4 yıldır inşaat yasağı var. Evcimize bu yasak nedeniyle doğalgaz bile alamaz oldu. Söke Belediyesi çok kötü yönetildi. Kağıt üzerinde kentsel dönüşüm diyorlar ama uygulamada yok. Bundan önce bazı mahalle 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları geçti. Sonuç sıfır. Sadece yapılan şey vatandaşa işkence çektirmek. Sökenin son yılları boşa gitti” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.