Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE LİSANSLI DEPOCULUĞA VALİ KÖŞGER’DEN TAM DESTEK

İsmail ERAVCI

Söke Ticaret Borsası yöneticileri dün Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret ederek  Lisanslı Depoculuk Hakkında Bilgi Paylaşımında bulundular. Aydın Valisi Söke Ticaret Borsası ekibine Lisanslı Depoculuk konusunda her türlü desteği vereceği sözünü verdiği belirtildi.

Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Meclis Üyesi Ahmet Tuğrul Başer,Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Salbaş ve Muzaffer Turgut Kayhan ile Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen’den oluşan heyet dün Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin amacının  lisanslı depoculuk hakkında bilgi paylaşımı olarak değerlendirildi.

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel gazeteniz Yeni Söke’ye ziyaret hakkında bilgiler vererek “Bilindiği gibi Söke’de bir Lisanslı Depo kurmak istiyoruz. Bununla ilgili Aydın Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ile ortaklaşa projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Daha önce Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu’na Söke’de faaliyete geçirmek istediğimiz Lisanslı depoculuk konusunda bilgilendirmede bulunmuştuk. Bugünde (dün) Aydın Valimiz Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret ederek Söke’de düşündüğümüz lisanslı depoculuk konusunda bilgi paylaşımında bulunduk. Bilindiği gibi Söke’de faaliyete geçirmeyi düşündüğümüz Lisanslı depoculuğun yeri Argavlı Mahallesinde. Geçtiğimiz yıllarda İzmir’de hayata geçen ELİDAŞ sadece pamuk üzerine hizmet veriyordu. Bizim Söke’de hayata geçirmek istediğimiz lisanslı depo pamuğun yanı sıra zeytin ve zeytinyağı, tahıl gibi ürünlerinde depolanabileceği yer olacak. Yani burada her türlü tarım ürünü bu depoda saklanacak. Biz valimiz Yavuz Selim Köşger’e düşündüğümüz lisanslı depo hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Bilindiği gibi Valimiz GEKA’da. Yapılacak olan yatırımın GEKA destekleri ile de yapılması konusunda da görüşmelerimiz oldu. Aydın Valimiz Yavuz Selim Köşger bize tam destek vereceğini söyledi. Bu yatırım konusunda valimizin desteğini aldık” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.