Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON EĞİTİMİ

Ruchan DURGUT

Söke Çeltikçi Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri 2. dönem sonunda girecekleri Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’ye hazırlık amacıyla Uzman Psikolog Aşina Türkay’ın motivasyon ve dikkat dağınıklığı konusunda verdiği konferansa katıldı.

Söke Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen eğitim konferansı, Çeltikçi Ortaokulu Müdürü Şahin Aktaş ve okul öğretmenleri tarafından organize edildi. Öğrencilerin dikkatle dinlediği Uzman Psikolog Aşina Türkay, motivasyon, sınav kaygısı, hafıza teknikleri, okuma alışkanlıkları ve zaman yönetimi temelinde bir çok noktaya değindi. Türkay, ebeveynlere çocukların motivasyon konusunda daha iyi olabilmesi için göz muayenesi testi yaptırmaları konusunda öneride bulunarak, göz problemlerinin dikkat dağınıklığında önemli bir etken olduğunu dile getirdi. Not alma alışkanlığının da eğitim hayatında önemli bir kazanım olacağını ifade eden Aşina Türkay, eğitim konferansında öğrencilere çeşitli uygulamalar yaptırdı.

Konferans sonunda teşekkür konuşması yapan Çeltikçi Ortaokulu Müdürü Şahin Aktaş eğitiminin çok verimli geçtiğini dile getirerek, “Çeltikçi Ortaokulu olarak amacımız bütün öğrencilerimizin yaşam kariyeri gelişimlerini desteklemektir. Öğrencilerimizin kendi kendilerine yetebilen, sosyal ve kişiler arası iletişim becerileri gelişmiş, kendi ilgi, yetenek ve değerlerine karşı farkındalık geliştirmiş, sorumluluklarının bilincinde, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu doğrultuda sene sonunda sınava girecek olan ve aynı zamanda ergenlik döneminin duygusal, zihinsel ve fiziksel değişimlerine uyum sağlama, kendini tanıma-keşfetme döneminde olan 8. sınıf öğrencilerimize motivasyonlarını arttırmak amacıyla Psikolog Aşina Türkay ile buluşturduk. Kendisine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.