Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 30 BİN ADET YEREL FİDE DAĞITACAK

Türkiye’nin en önemli tarım merkezlerinden biri olan Aydın’da, Büyükşehir Belediyesi  yerel ürün çeşitliliğini artırmak için önemli bir projeye imza atıyor Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın yerel  tohumlarından elde edilen 30 bin adet fidenin ilk etabının dağıtımını 27 Nisan Pazartesi günü saat 17:00’da Atatürk Kent Meydan’ında yapacak.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yerel ürün çeşitliliğini gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Tohumlarımız ve geleneksel tarım yöntemlerimiz hızla kayboluyor. Bu yok oluşun önüne geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu amaçla  Karaot Tohum Derneği ile Yenipazar ilçesinde   Yerel Tarım Ürünleri  Çalışma Sahası oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi 27 Nisan Pazartesi günü  saat 17:00’da Atatürk Kent Meydan’ında,  Yenipazar’daki çalışma sahasında yetiştirilen 5 bin adet domates, biber ve patlıcan fidesinin dağıtımını gerçekleştirecek. 25 bin adet yerel fide ise İl genelindeki köylerde  Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerince dağıtılacak.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.