Son Dakika

• No Posts Found

ÇERÇİOĞLU SÖKELİ MUHTARLARLA BULUŞTU

İsmail ERAVCI

Aydın’ın tüm ilçelerini dolaşarak her gün farklı bir ilçede muhtarlarla buluşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sökeli muhtarlarla bir araya geldi. Cumartesi günü Kuşadası’nda bir otelde muhtarlarla bir araya gelen Özlem Çerçioğlu’na CHP Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’de eşlik etti. Başkan Çerçioğlu, Söke’ye ve mahallelerine yatırımların önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini söyledi.

Toplantıda başkan Çerçioğlu ve Tuncel’in yanı sıra CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve Söke Muhtarlar Odası Başkanı Ali Çıtak da hazır bulundu. Toplantıda bir konuşma yapan başkan Çerçioğlu “Göreve ilk geldiğimizde Aydın genelinde 58 mahallenin suyu akmıyordu. Öncelikli olarak bu mahallelerden başlayıp Aydın’da susuz mahalle bırakmadık. Günde 18 saat Aydın’ı daha ileriye taşımak için çalıştık. Söke’ye bugüne kadar 102 milyon lira yaptık. Söke de dahil olmak üzere Aydın’ın ilçelerine 40 yılda almadığı yatırımı yaptık. Sizlerin artan desteğiyle önümüzdeki dönemde de bu yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Sözlerine “Ben Aydın sevdalısıyım. O yüzden güzel Aydınımın her yerinin kalkınmasını istiyorum” diyerek devam eden başkan Çerçioğlu, “Aydınlıların vefalı insanlar olduğunu, yapılan hizmeti unutmadığını biliyorum. Bizler yerel yöneticiyiz. Seçildikten sonra rozetimizi bir kenara bıraktık. Örneğin AYBA ile vatandaşlarımız arasında hiç ayrım yapmadık. Hangi vatandaşımızın ihtiyacı varsa yardımına koştuk, koşmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Çerçioğlu, başkan Tuncel’le birlikte her vatandaşa ve her mahalleye eşit ve adil yatırımın, hizmetin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Toplantıya katılan muhtarlardan biri olan Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı yaptığı açıklamada “Toplantıda ilçenin sorunları da gündeme geldi. Sökelilerin en büyük sıkıntılarından birinin şebeke suyunun damak tadına uygun olmaması. Bundan dolayı vatandaşlar ya damacana suyu alıyorlar yada mahallelerden kaynak suyu temin ediyorlar. Bu büyük bir sıkıntı. Bundan dolayı Boynak suyu Söke için çok önemli. Biz de Boynak suyunun akıbetini sorduk. Bizzat Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu tarafından yapılan açıklamada Boynak suyunun 15 gün içinde Söke’de çeşmelerden akacağı müjdesini verdi. Boynak suyunun Sazlı Mahallesine de verileceği belirtirken, Söke’ye suyun hemen verileceğini söyledi. Bu önemli” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.