Son Dakika

• No Posts Found

CHP’DE SÖKE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI LEVENT TUNCEL’İN TANITIMI YAPILDI

İsmail ERAVCI

CHP Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’in  tanıtım toplantısı dün saat 13.30’da Söke Saray Düğün Salonunda gerçekleşti. Tanıtım toplantısına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Başkanı Ali Çankır, Efeler Belediye Başkan adayı Fatih Atay, Kuşadası adayı Ömer Günel, Didim adayı Deniz Atabay, Bozdoğan adayı Tümer Apaydın, Sultanhisar adayı Osman Yıldırım, Karacasu adayı Mustafa Büyükyapıcı, Karpuzlu adayı Tuğrul Ozan, Çine adayı Enver Salih Dincer, Germencik adayı Fuat Öndeş, Yenipazar adayı Mehmet Yüsran Erden, Koçarlı adayı Mutlu Öztürk, önceki dönem Söke Belediye Başkanlarından Necdet Özekmekçi ile çok sayıda partili ve mahalle muhtarlarının katıldığı görüldü.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Levent Tuncel’in adaylığının tanıtımı için Söke’ye saat 13.00 sıralarında geldi. Çerçioğlu Söke’ye gelişinde önce 4 yıldan fazla bir süredir uğramadığı CHP Söke ilçe Teşkilatını ziyaret etti. Burada partililerle ayak üstü selamlaşan başkan Çerçioğlu yürüyerek toplantının yapılacağı Saray Düğün Salonuna geçti. Güzergah olarak Söke Belediye Meydanının önü tercih edildi.

Tanıtım toplantısının yapıldığı salona Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel partililerin attığı sloganlar ve alkışlar  eşliğinde girdi.

Salonun küçük olması nedeniyle, başta basın mensupları olmak üzere katılımcılar zor anlar yaşadı. Bu arada  bir kısım katılımcılar salon dışına kurulan platformdan tanıtım toplantısını izlediler.

Tanıtım toplantısında kürsüye ilk olarak 3 gün önce ilçe başkanı olarak atanan Hüseyin Akkaya çıktı. Akkaya konuşmasında özellikle, partisinden istifa eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ı eleştirdi. Akkaya konuşmasında, 2014 yerel seçimlerinde bir ilki gerçekleştiren CHP örgütünün canla başla çalışarak 3. kez Söke Belediye Başkanlığını kazanma başarısını gösterdiklerini belirterek “Bu seçimde Söke 25.450 oy alırken Büyükşehir 33274 oy almıştır. Daha sonra Süleyman Toyran ve danışmanları bu seçimi tek başına Süleyman Toyran’ın aldığını söylemeye ve böyle bir algı yaratmaya başladılar, Örgütü ve yola çıktığı arkadaşlarını yok saydılar. Sayın Toyran örgüt çalışmasa sen tek başına seçimi kazanamazdın. Şimdi genel merkezimiz tekrar aday göstermedi diye partimizden istifa ettin, tek başına seçime gir de görelim, örgüt olmadan ne kadar oy alacaksın” diyerek hodri meydan çekti.

Daha sonra CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Fatih Atay söz alarak önceki gün partisinden istifa ettiğini açıklayan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan’a ağır sözlerle eleştirdi. İl Başkanı Ali Çankır ise AYBA üzerinden AK Parti Milletvekili Metin Yavuz’a yüklendi.

İl Başkanı Ali Çankır’dan sonra kürsüye gelen CHP Söke Belediye Başkan adayı Levent Tuncel konuşmasında özetle “Ömer Ağa ile başlayan Söke Belediye Başkanlığına isminin layık görülmesi benim için büyük bir onurdur. Hedefim insan odaklı yaşanabilir bir kent yaratmak. Bunun için çok çalışmamız lazım. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Omuz omuza Söke’nin sorunlarına çözüm bulacağız. Söke’nin en önemli sorunu trafik ve otopark, Bizim biri açık, diğeri kapalı iki otopark projemiz var. Bunları gerçekleştirdiğimizde Söke’nin trafik sorunu kalmayacak. Bir de çocuklarımız için kapalı yüzme havuzu yapacağız”dedi.

Son sözü alan Aydın Büyükşehir Belediye başkanı ve aynı zamanda CHP Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu “Ben sizi çok özlemişim Sökeliler. Bu söz her şeyi anlatıyordur demi” diyerek başladı.Özlem Çerçioğlu, konuşmasının büyük bölümünde aday gösterilmeyince istifa eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan’a  isim vermeden eleştirdi.

Çerçioğlu, “Küsmek ne demek. Terkedip gidiyorlar, istifa ediyorlar. Senin belediye başkanı olman için bütün örgüt canla başla çalıştı. Hiç birimiz haklarımızı helal etmiyoruz. Bu parti bir kişiye özel değildir. Bir de sürekli ben bu koltukta oturacağım diye birşey yok. Bırak biraz da başkaları otursun. Bırak gençler gelsin.” dedi.

Özlem Çerçioğlu konuşmasını şöyle sürdürdü “Biz Büyükşehir olarak Söke’ye 108 milyon TL yatırım yaptık. Şimdi bunun 3 katını yapacağız. Şimdi artık ilçe yönetimimiz,kadın kollarımız ve gençlik kollarımız da bizim yanımızda. Ben size buradan bir müjde vermek istiyorum. Söke’nin en büyük ihtiyacı otogar. Bunun için bir araziyi kamulaştırdık. Seçimlerden sonra açıyoruz. Çevre yolunun hemen karşısında olacak. Biz Söke Sevdalısıyız, Biz Aydın Sevdalısıyız.” şeklinde konuştu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.