Son Dakika

• No Posts Found

ÜÇÜNCÜ DEFA YAPILIYOR

İsmail ERAVCI

Söke Tren Garı ve Çevresi Restorasyon Projesi yaklaşık 3 yıldır ağır aksak devam ediyor. Söke Tren Garı ve Çevresi Restorasyonu çalışmalarında en fazla dikkat çeken Söke Tariş yanındaki hangar olarak dikkat çekiyor. Hangarın restorasyonu 3’üncü defa yapılıyor.

Bilindiği gibi Söke Tren Garı ve Çevresi Restorasyonu çalışmalarında öncelik Tariş yanındaki hangarın restorasyonu ile başladı. Hangarın restorasyonu bitme aşamasına geldiğinde göçtü ve meydana gelen iş kazasında restorasyon çalışmalarına yaklaşık bir yıl ara verildi. Daha sonra hangar yeniden inşa edilmeye başlandı. Bitme aşamasına gelince bu sefer tekrar söküm çalışması yapıldı. Şimdi üçüncü defa hangarın yapımına başlandı.

Çevre sakinleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Söke Tren Garı ve Çevresi Restorasyon çalışmaları kapsamında restorasyonu yapılan hangar, üçüncü defa yapılıyor. İnşallah bu son olur. Restorasyonunun ne zaman biteceği de belli değil. Herkes kısa süre içinde diyor ama tarih yok. Bir restorasyon bu kadar mı uzar anlayamadık” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.