Son Dakika

• No Posts Found

KONAK MAHALLESİ’NE SEYYAR HALK EKMEK SATIŞ BÜFESİ

İsmail ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bugünden itibaren Söke’ye bağlı Konak Mahallesinde iki farklı noktada seyyar ekmek büfesinden vatandaşlara halk ekmek satışı yapacağı bilgisi verildi. Bugün başlayacak halk ekmeği satışlarının haftanın 3 günü devam edeceği belirtildi.

Konak Mahallesinde yapılacak halk ekmek satışları ile ilgili bilgi veren Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı uzun süredir Konak Mahallesine halk ekmek satış büfesi kurulması konusunda girişimlerde bulunduğunu belirterek “Ancak her nedense Söke merkezdeki tüm mahallelere halk ekmek satış büfeleri kurulurken Konak Mahallesine kurulmadı. Konak Mahallesi çok zengin ailelerin kaldığı mahalle değil. Büyük bölümü ekonomik sıkıntı çeken kişilerden oluşuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından satılan halk ekmeği vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sökeli muhtarlarla bir toplantı yapmıştı. O toplantıda Konak Mahallesine halk ekmek satış büfesi istemişti. Şimdilik sabit satış büfesi konulmadı. Ancak haftanın 3 günü iki farklı noktada Aydın Büyükşehir Belediyesi halk ekmeği satışı yapacak. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 11.00 ile 13.00 arasında Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmeği seyyar satış büfesi yerleri Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi önü ve Muslu Cami yanı olarak belirlendi. Vatandaşlarımız buralardan halk ekmeklerini alabilirler.

Bilindiği gibi şu anda fırınlarda ekmek 125 kuruştan satılıyor. Oysa Halk ekmeğin fiyatı 75 kuruş. Bir ekmekte aradaki fark 50 kuruş. Bu bölgede insanların beslenmesinin büyük bölümünü ekmek oluşturuyor. Günlük 5 ekmek alan bir ailesinin kazancı 2,5 TL. Bu rakam ekonomisi iyi olmayan aileler için önemli. Aylık 75 TL gibi bir rakam yapıyor. Bu da 1 haftalık Pazar masrafı demektir.  Vatandaşlarımız Pazartesi gününden yani bugünden itibaren Kütüphane meydanı ve Muslu Cami yanından halk ekmeklerini temin edebilirler.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.