Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE ARACIN ÜZERİNE BİNANIN DUVARI GÖÇTÜ

Araçta büyük maddi hasar meydana geldi

İsmail  ERAVCI

Söke’de dün meydana gelen yağışlar sonucunda metruk binalar büyük bir tehlike oluşturuyor. Dün Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokakta metruk bir bina park halindeki aracın üzerine yıkıldı ve bu arada araçta büyük hasar meydana geldi. Bu yanısıra Konak Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde boş alanda park halindeki otomobilin üzerine yıkıldı.

Söke Kent Merkezi ve Çevresi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı revizyonu nedeniyle yaklaşık 4,5 yıldır devam eden inşaat yasağı sonucunda Söke savaştan çıkmış bir şehir haline geldi. Yaklaşık 760 dekarlık alanda uygulanan inşaat yasağı nedeniyle vatandaşlar onarım dahi yapamadıkları eski binalar üzerlerine yıkılmaya başladı. Dün bunlardan birisi Yanicami Mahallesi Şadırvan Sokak üzerinde yaşandı. Şadırvan Sokak üzerinde bulunan binanın duvarı olduğu gibi park halindeki aracın üzerine yıkıldı. Bu sırada aracın ön cami patlarken, duvarın bir kısmı aracın üzerine düştü. Bu sırada sokaktan vatandaşların geçtiği ve şans eseri ölen yada yaralanan olmadı. Olaya tanık olan vatandaşlardan biri “Ben arabanın yanından geçmiştim. Daha 10 metre bile uzaklaşmadan büyük bir gürültü ile davar aracın üstüne yıkıldı. Eğer olay 10 saniye daha önce olsaydı binanın duvarından göçen taşlar yaralanmama neden olurdu”dedi.

Bu arada aracın sahibine ve polise haber verildi. Araç sahibi durumu görünce büyük bir şok geçirdi. Bölgenin inşaat yasağı kapsamında olduğunu söyleyen vatandaşlar “Söke Belediye Başkanı 4,5 yıl önce bir kentsel revizyon çıkardı. Sözde kenti yeniden planlayacaklardı. 4,5 yıldır 1/1000 ölçekli uygulama İmar planlarını hayata geçiremediler. Bununla yetinmeyip bir de inşaat yasağı getirildi. İnsanlar burada bir çivi bile çakamaz oldu. Şimdi tutturmuş bir 5 yıl daha istiyor. İmar planları ellerinde patladı. Söke’yi mezbelelik haline getirdi. Söke savaştan çıkmış kente döndü. Binalar artık araçların üzerine yıkılıyor” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.