Son Dakika

• No Posts Found

METİN YAVUZ KAYMAKAM DEMİREZER’İ ZİYARET ETTİ

AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Metin Yavuz, seçim çalışmaları kapsamında dün Söke’de ziyaretler gerçekleştirdi. Metin Yavuz dün saat 14.00 sıralarında Kaymakam Mehmet Demirezer’i ziyaret etti. Ziyarete AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Söke Belediye Meclis üyeleri İbrahim Adalı, Hatice Uzel Çakar, Ayla Kuru ve Mehmet Yörük ile yönetim kurulu, kadın ve Gençlik Kolları üyeleri katıldılar.

Ziyarette konuşan Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Metin Yavuz, İlçe Başkanı Fatih Gürer ve partililerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu normal bir ziyaret. Bilindiği gibi Metin Yavuz milletvekili adayı. Kendilerine seçim çalışmalarında başarılar diliyorum. Buradaki ziyarette ilçenin sorunlarını görüşeceğiz.”dedi.

Söke’nin öncelikli 3 önemli sorunun bulunduğunu söyleyen Kaymakam Mehmet Demirezer “Birinci sorun Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin inşaatının bir an önce tamamlanması. Bu konuda Sökeli vatandaşların yardımları sürüyor. Bu yardımlarla binayı tamamlamak zaman alacak. Bilindiği gibi fakülte inşaatı için Kalkınma Bakanlığı’ndan 1 milyon TL. destek sözü almıştık. Bu paranın gelmesi durumunda inşaat kısa sürede tamamlanır. Fakültenin yapılması önemli. Fakültenin tamamlanmasıyla öğrenci sayısı artacaktır. Böylece Söke’de sıcak para hareketi de hız kazanacaktır.”dedi.

TREN GARI PROJESİ’NDE SIKINTI YOK

Kaymakam Mehmet Demirezer, Söke’nin önünü açacak projelerin başında Söke Tren Garı Restorasyon Projesi’nin geldiğini belirterek “Projenin gerçekleşmesi ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Söke Tren Garı Restorasyon Projesinin maliyeti yaklaşık 13 milyon TL. Projenin ihaleye çıkarılması için proje maliyetinin yüzde 10’u çıkarsa ihale yapılır. DDY İzbir Bölge Müdürümüz geçtiğimiz günlerde Aydın Valimiz Erol Ayyıldız başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Söke Tren Garı Projesi ihalesi ile ilgili bilgi verdi. İhalenin yapılabilmesi için gerekli para çıktı. Önümüzdeki günlerde Tren Garı ihalesi yapılacak. Bizim için Söke Tren Garı Projesi ihalesinin parçalı yapılmaması önemliydi. Buda gerçekleşti. Bundan dolayı DDY. Genel Müdürlüğüne ve İzmir Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etmemiz gerekli. Bir kez daha söylüyorum ihalenin yapılmasında hiçbir sıkıntı olmayacak.”dedi. Kaymakam Mehmet Demirezer, Söke OSB’de de güzel gelişmelerin yaşandığını söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Metin Yavuz’da seçim çalışmaları kapsamında pazartesi gününü kendi şehri Söke’ye ayırdığını belirterek “Bu çalışmalar kapsamında Söke Kaymakamımız Sayın Mehmet Demirezer’i ziyaret ediyoruz. Aydın’ın 17 ilçesine gezeceğiz. Sahada neler yaşanıyor onları tespit edeceğiz. Söke’de bu ikinci günümüz. Benim çalışma alanım daha çok Söke’nin yanı sıra Kuşadası ve Germencik olacak. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Sahada olumlu tepkiler alıyoruz.”dedi. Daha sonra toplantı basına kapalı devam etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.