Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 1769 ÖĞRENCİ TEOG HEYECANI YAŞAYACAK

Söke’de bugün ve yarın yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 32 okulda 1769 8. sınıf öğrencisinin ter dökeceği bilgisi verildi. 143 Salonda yapılacak sınav saat 09.00 da başlayacak.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre sınavlar iki gün sürecek. Söke’deki Mahallelerde taşıma merkezi okullarda dahil olmak üzeri 32 ortaokul, ilk/ortaokuldaki 143 salonda yapılacak. Sınav bugün saat 09.00 da başlayacak. Sınav Türkçe ile başlayacak, Matematik ile devam edecek ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile sona erecek. Yarın ise öğrenciler  Fen ve Teknolojileri, T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sınava girecekler. Söke’de TEOG sınavının yapıldığı 32 okulda okuyan 8. Sınıf dışındaki öğrenciler okula gitmeyecekler.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, bugün ikincisi yapılacak olan sınavların öğrencilerin ortaöğretimde geleceklerini belirleyeceğini belirterek “Sınavlar saat 09.00 da başlayıp, 12.00 de sona erecek. Öğrencilerimiz sabahleyin en geç saat 08.45 de okullarında olmaları menfaatlerine olacaktır. Vatandaşlarımız sınavların yapılacağı okul çevresinde gürültü yapmamalarını istiyoruz. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.