Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN İL TARIM ORMAN MÜDÜRÜ TAŞKIN BÖLGESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU


İsmail  ERAVCI

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Öktem Söke’de aşırı yağışlar sonrasında su altında kalan arazilerde incelemelerde bulundu.  İl Müdürü Ahmet Öktem’in yanısıra Söke’ye Bitkisel Üretim Şube Müdürü Aydın Çelik ve Koordinasyon Şube Müdürü Filiz Erbaş geldi.

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Berhuni ile birlikte taşkın bölgesine giden Aydın Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Öktem ve beraberindekilere Burunköy Mahalle Muhtarı Muharrem Kaçar eşlik etti. Bölgede taşkın sularının arazilere doldurmaya devam ettiğini söyleyen Kaçar “İl Müdürümüze bölge hakkında bilgi verdik. Yaklaşık 40 bin dekar alan denize andırıyor. Çok miktarda ekili alan var. Buğday ve yem bitkileri su altında ve zarar çok büyük. Yapılan incelemeler sonucunda bölgenin afet kapsamına alınması konusunda görüş bildirdik. Tarım Orman Müdürümüzde bölgenin afet kapsamına alınması için ihbar yapılmasının uygun olacağını söyledi. Bölge afet kapsamına alınmalıdır. Bunun için hepimize görev düşüyor” dedi.

Söke İlçe Tarım Müdürü Zeki Berhuni taşkın bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili muhabirimizin sorusu üzerine “İl Müdürümüzle taşkın bölgesinde incelemelerde bulunduk. Şu anda yaklaşık 25 bin dekar alan taşkın suları altında. 6 mahallemiz bu taşkından etkilendi. Bu bölgenin afet kapsamına alınması konusunda bildirim yapılmasına karar verdik. Ayrıca parsel bazında da tespit çalışmalarına başladık” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.