Son Dakika

• No Posts Found

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ


İsmail  ERAVCI

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulmasına yönelik ülke genelinde başlatılan çalışmalara Söke’de de devam edilecek. Bu kapsamda bugün Aydın Caddesi Kocagözoğlu ortaokulu önünde saat 12.00 ile 13.30 arasında uygulama yapılacak.

Konuyla ilgili Söke Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulmasına yönelik; 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesinde değişiklik yapılarak; “Sürücüler görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya lehvalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçit hakkını vermek zorundadırlar”     hükmü getirilmiştir.

Bu amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik”  Yılı ilan edilmiştir. Bu kapsamda Tüm İl ve İlçelerimizde eş zamanlı olarak İlçemizde de 06 Şubat 2019 Çarşamba günü saat: 12:00-13:30 saatleri arasında Devletin Tüm Unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla Başta İlçe Kaymakamımız ve Tüm Resmi Daire Amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerin de katılımıyla İlçemiz Kocagöz İlköğretim Okulu önündeki karayolunda bir etkinlik düzenlenecektir” denildi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.