Son Dakika

• No Posts Found

ÇERÇİOĞLU’NDAN SÖKE ZİRAAT ODASI’NA ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ


İsmail  ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu beraberinde Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel, İl Başkanı Ali Çankır ve ilçe başkanları ile birlikte Söke Ziraat Odası’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Özlem Çerçioğlu ve beraberindekilere Söke Ziraat Odası’nın yeni Başkanı Mustafa Tanyeri ve Meclis Üyeleri, Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak karşıladılar. Konuşmasına üreticilere Söke Ovası’nda meydana gelen taşından dolayı geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir olarak üretimin ve üreticinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Bu anlamda bugüne kadar Ziraat Odalarına ellerinden gelen desteği verdiklerini belirten Özlem Çerçioğlu; “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak çok sayıda tarımsal proje yürütüyoruz. Yerli tohum, Ege Et, Sakız koyunu dağıtımı, Ege Yem ve Ege Süt. Bizler bu topraklarda bulunan herkesin üretime katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Üreticimizin elinde kalan ürünleri aldık. Bunları kendimiz yemedik, fakire-fukaraya dağıttık. Tarımsal projelerimiz devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle hayvancılığın devam edebilmesi, piyasanın dengeli olabilmesini sağladık” dedi.

Söke Ovası başa olmak üzere bölgede meydana gelen taşkınların sona ermesi gerektiğini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Siyaset yapmak için söylemiyorum. Afetin siyaseti olmaz. Ancak her seçim döneminde yapacağız dedikleri Menderes Islahını ve taşkınların önlenmesini bir türlü yapamadılar. Artık bir çözüm bulsunlar, insanlar mağdur olmasın” dedi.

Söke Ziraat Odası’nda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özlem Çerçioğlu; suda yüzde 7’lik indirimin geçtiğimiz ay meclisten geçtiğini, bu ay itibariyle faturaya yansıdığını belirtti. Aydın’da suyun birçok ilden  daha ucuz olduğunu belirten Çerçioğlu; “Sudaki en büyük maliyet elbette. Biz suyu bisiklet pompasıyla basmıyoruz. Elektrik gideri var. Hükümet belediyelerden elektrik parası almasın bizde suyu daha da ucuza verelim” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.